Grote techfondsen als Apple lager op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend met koersverliezen de handelsdag uitgegaan. Grote techbedrijven als Apple, Tesla en Amazon stonden bij de dalers op Wall Street. Beleggers keken verder vooral uit naar een speech van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve op woensdag. Mogelijk wordt daaruit meer duidelijk over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.
De Dow-Jonesindex eindigde vrijwel onveranderd op 33.852,53 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 3957,63 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 10.983,78 punten.
Powell geeft een speech op het Brookings Institution over de Amerikaanse economie. Er wordt gespeculeerd dat de Fed het rustiger aan kan gaan doen met het agressief verhogen van de rente om zo de hoge inflatie onder controle te krijgen. Op vrijdag komt ook het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn belangrijk bij het rentebeleid van de Fed.
China
Apple verloor meer dan 2 procent. Maandag zakte het aandeel nog 2,6 procent door de zorgen over de protesten bij de grootste iPhone-fabriek van Apple in China tegen het strikte coronabeleid. Tesla, dat een grote fabriek heeft bij de Chinese stad Shanghai, leverde 1,1 procent in. Amazon ging 1,6 procent omlaag en Microsoft werd 0,6 procent lager gezet.
Chinese techfondsen met een Amerikaanse notering gingen wel omhoog door de hoop op een versoepeling van het coronabeleid. De autoriteiten kunnen mogelijk op lokaal niveau aanpassingen doen om de onrust in het land wat tot bedaren te brengen. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com stegen tot 6,7 procent. Internetzoekmachine Baidu dikte 5,3 procent aan en video- en gamingbedrijf Bilibili, dat ook met beter dan verwachte kwartaalcijfers kwam, sprong ruim 22 procent omhoog.
Olie
De oliefondsen in New York profiteerden van een stijging van de olieprijzen, na de dalingen van een dag eerder. Zo wonnen Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips tot 1,5 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 78,61 dollar en Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 83,40 dollar per vat.
De euro was 1,0325 dollar waard, tegen 1,0352 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
6 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
6 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
11 uur geleden