Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

NEW YORK (ANP) - Optimisme over grote techbedrijven heeft voor winsten gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Vooral Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, won aan waarde. Beleggers trokken zich op aan het bericht dat Nvidia's samenwerkingspartner Hon Hai Precision Industries investeert in extra servercapaciteit door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie.

Nvidia eindigde ruim 4 procent hoger. Andere zwaargewichten op de beurs uit de techsector wonnen ook aan waarde. Apple, Meta, Alphabet en Microsoft wonnen tot 1,8 procent.

Techbeurs Nasdaq eindigde de handelssessie 1,5 procent hoger op 18.182,92 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 5751,13 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 42.080,37 punten.

Mede door zorgen over een afzwakkende vraag naar olie in China zakten de olieprijzen aanzienlijk. Een vat Amerikaanse olie was 4,3 procent minder waard op 73,85 dollar per vat. Brentolie verloor 4,2 procent tot een prijs van 77,47 dollar. De euro steeg een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0978 dollar waard.

Boeing eindigde 0,8 procent lager. De vliegtuigfabrikant maakte bekend in september 27 toestellen van het type 737 MAX te hebben afgeleverd, ondanks een grote staking bij fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten. Kort voor de slotbel werd bekend dat ratingbureau S&P 500 de kredietwaardigheid van het bedrijf wil verlagen naar junkstatus door de vakbondsacties.

Gamebedrijf Roblox maakte een deel van zijn eerdere koersverlies goed en eindigde ongeveer 2 procent lager. Beleggersgroep Hindenburg Research, die speculeert op een koersdaling van het aandeel, beschuldigde het bedrijf ervan cijfers over aantallen spelers op het spelletjesplatform te overdrijven. Roblox sprak de aantijging tegen.

PepsiCo steeg bijna 2 procent nadat kwartaalcijfers van de snack- en frisdrankfabrikant waren verschenen. Het bedrijf boekte een hogere winst dan verwacht, maar stelde de verwachtingen over de omzet voor het hele boekjaar naar beneden bij.

Meer uit Financieel

Flinke verliezen op Wall Street door hernieuwde AI-zorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag hard omlaaggegaan. Vooral techaandelen moesten het ontgelden door slecht ontvangen cijfers van grote techbedrijven en nieuwe zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen in AI. Onder meer Meta Platforms verloor fors nadat het moederbedrijf van Facebook de boeken had geopend.

7 uur geleden
NCSC onderzoekt eerste signalen van misbruik kwetsbaarheden PHP

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) onderzoekt de eerste signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat heeft de instantie gezegd in een nieuwe update, waarin wordt gesproken van mogelijk misbruik.

8 uur geleden
Moderna raakt kwart beurswaarde kwijt door mogelijk datalek

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Moderna heeft op Wall Street donderdag een kwart van zijn beurswaarde verloren. Dit gebeurde nadat berichten opdoken over de resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Dat wijst op een mogelijk lek van de gegevens, die dit weekend openbaar zouden worden gemaakt.

9 uur geleden
EIB: Nederland moet doelen uitstellen om personeelstekort bouw

SOESTERBERG (ANP) - Nederland moet vanwege de personeelskrapte in de bouwsector scherpere keuzes maken over wat het wil realiseren en wanneer. Dat heeft de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd bij de presentatie van een rapport over de verwachtingen voor de arbeidsmarkt in de bouw de komende jaren. Nederland wil veel meer nieuwe woningen bouwen, het net uitbreiden, verduurzamen en infrastructuur onderhouden, maar dat kan niet allemaal tegelijk, waarschuwt EIB-directeur Taco van Hoek. Bepaalde doelen, zoals gasloze wijken in 2050, zijn niet haalbaar en hebben meer tijd nodig, vindt hij.

9 uur geleden
Verkoop Gucci valt tegen, L'Oréal groeit wel hard

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.

10 uur geleden
Nog geen resultaat na gesprekken over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.

11 uur geleden
Leidse biotechnoloog Pharming na cijfers grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.

11 uur geleden