Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

NEW YORK (ANP) - Optimisme over grote techbedrijven heeft voor winsten gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Vooral Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, won aan waarde. Beleggers trokken zich op aan het bericht dat Nvidia's samenwerkingspartner Hon Hai Precision Industries investeert in extra servercapaciteit door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie.

Nvidia eindigde ruim 4 procent hoger. Andere zwaargewichten op de beurs uit de techsector wonnen ook aan waarde. Apple, Meta, Alphabet en Microsoft wonnen tot 1,8 procent.

Techbeurs Nasdaq eindigde de handelssessie 1,5 procent hoger op 18.182,92 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 5751,13 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 42.080,37 punten.

Mede door zorgen over een afzwakkende vraag naar olie in China zakten de olieprijzen aanzienlijk. Een vat Amerikaanse olie was 4,3 procent minder waard op 73,85 dollar per vat. Brentolie verloor 4,2 procent tot een prijs van 77,47 dollar. De euro steeg een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0978 dollar waard.

Boeing eindigde 0,8 procent lager. De vliegtuigfabrikant maakte bekend in september 27 toestellen van het type 737 MAX te hebben afgeleverd, ondanks een grote staking bij fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten. Kort voor de slotbel werd bekend dat ratingbureau S&P 500 de kredietwaardigheid van het bedrijf wil verlagen naar junkstatus door de vakbondsacties.

Gamebedrijf Roblox maakte een deel van zijn eerdere koersverlies goed en eindigde ongeveer 2 procent lager. Beleggersgroep Hindenburg Research, die speculeert op een koersdaling van het aandeel, beschuldigde het bedrijf ervan cijfers over aantallen spelers op het spelletjesplatform te overdrijven. Roblox sprak de aantijging tegen.

PepsiCo steeg bijna 2 procent nadat kwartaalcijfers van de snack- en frisdrankfabrikant waren verschenen. Het bedrijf boekte een hogere winst dan verwacht, maar stelde de verwachtingen over de omzet voor het hele boekjaar naar beneden bij.

Meer uit Financieel

Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

1 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

2 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

3 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

4 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

5 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

5 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

7 uur geleden