Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst

NEW YORK (ANP) - Optimisme over grote techbedrijven heeft voor winsten gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Vooral Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, won aan waarde. Beleggers trokken zich op aan het bericht dat Nvidia's samenwerkingspartner Hon Hai Precision Industries investeert in extra servercapaciteit door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie.

Nvidia eindigde ruim 4 procent hoger. Andere zwaargewichten op de beurs uit de techsector wonnen ook aan waarde. Apple, Meta, Alphabet en Microsoft wonnen tot 1,8 procent.

Techbeurs Nasdaq eindigde de handelssessie 1,5 procent hoger op 18.182,92 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 5751,13 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 42.080,37 punten.

Mede door zorgen over een afzwakkende vraag naar olie in China zakten de olieprijzen aanzienlijk. Een vat Amerikaanse olie was 4,3 procent minder waard op 73,85 dollar per vat. Brentolie verloor 4,2 procent tot een prijs van 77,47 dollar. De euro steeg een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0978 dollar waard.

Boeing eindigde 0,8 procent lager. De vliegtuigfabrikant maakte bekend in september 27 toestellen van het type 737 MAX te hebben afgeleverd, ondanks een grote staking bij fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten. Kort voor de slotbel werd bekend dat ratingbureau S&P 500 de kredietwaardigheid van het bedrijf wil verlagen naar junkstatus door de vakbondsacties.

Gamebedrijf Roblox maakte een deel van zijn eerdere koersverlies goed en eindigde ongeveer 2 procent lager. Beleggersgroep Hindenburg Research, die speculeert op een koersdaling van het aandeel, beschuldigde het bedrijf ervan cijfers over aantallen spelers op het spelletjesplatform te overdrijven. Roblox sprak de aantijging tegen.

PepsiCo steeg bijna 2 procent nadat kwartaalcijfers van de snack- en frisdrankfabrikant waren verschenen. Het bedrijf boekte een hogere winst dan verwacht, maar stelde de verwachtingen over de omzet voor het hele boekjaar naar beneden bij.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

3 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

5 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

6 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

7 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

7 uur geleden