Grote techbedrijven zetten Wall Street op winst
NEW YORK (ANP) - Optimisme over grote techbedrijven heeft voor winsten gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Vooral Nvidia, dat chips ontwikkelt voor AI-toepassingen, won aan waarde. Beleggers trokken zich op aan het bericht dat Nvidia's samenwerkingspartner Hon Hai Precision Industries investeert in extra servercapaciteit door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie.
Nvidia eindigde ruim 4 procent hoger. Andere zwaargewichten op de beurs uit de techsector wonnen ook aan waarde. Apple, Meta, Alphabet en Microsoft wonnen tot 1,8 procent.
Techbeurs Nasdaq eindigde de handelssessie 1,5 procent hoger op 18.182,92 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 5751,13 punten en de Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 42.080,37 punten.
Mede door zorgen over een afzwakkende vraag naar olie in China zakten de olieprijzen aanzienlijk. Een vat Amerikaanse olie was 4,3 procent minder waard op 73,85 dollar per vat. Brentolie verloor 4,2 procent tot een prijs van 77,47 dollar. De euro steeg een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0978 dollar waard.
Boeing eindigde 0,8 procent lager. De vliegtuigfabrikant maakte bekend in september 27 toestellen van het type 737 MAX te hebben afgeleverd, ondanks een grote staking bij fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten. Kort voor de slotbel werd bekend dat ratingbureau S&P 500 de kredietwaardigheid van het bedrijf wil verlagen naar junkstatus door de vakbondsacties.
Gamebedrijf Roblox maakte een deel van zijn eerdere koersverlies goed en eindigde ongeveer 2 procent lager. Beleggersgroep Hindenburg Research, die speculeert op een koersdaling van het aandeel, beschuldigde het bedrijf ervan cijfers over aantallen spelers op het spelletjesplatform te overdrijven. Roblox sprak de aantijging tegen.
PepsiCo steeg bijna 2 procent nadat kwartaalcijfers van de snack- en frisdrankfabrikant waren verschenen. Het bedrijf boekte een hogere winst dan verwacht, maar stelde de verwachtingen over de omzet voor het hele boekjaar naar beneden bij.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
38 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
1 uur geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
9 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
10 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
12 uur geleden