Grote techbedrijven sleuren graadmeters op Wall Street omlaag
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten, waarbij vooral de aandelen van grote technologiebedrijven zwaar op de beursgraadmeters drukten. Zwaargewichten zoals chipbedrijven Nvidia en Broadcom en internetconcerns als Amazon, Meta en Alphabet doken lager. Een opvallende uitzondering was Intel.
Techgraadmeter Nasdaq eindigde 1,5 procent lager op 21.314,95 punten. De brede S&P 500 verloor 0,6 procent tot 6411,37 punten. De Dow-Jonesindex steeg een fractie tot 44.922,27 punten.
De Amerikaanse chipproducent Intel sloot 7 procent hoger na het nieuws dat de Japanse techinvesteerder SoftBank 2 miljard dollar in het bedrijf steekt. Het Witte Huis bevestigde ook dat de regering-Trump praat over een belang van 10 procent in Intel, dat de laatste jaren kampte met een achterstand op concurrenten met de ontwikkeling van AI-chips.
Jerome Powell
Doe-het-zelfketen Home Depot won 3,2 procent na de presentatie van de kwartaalcijfers. De vergelijkbare omzet steeg beperkt, maar het concern handhaafde de verwachtingen voor heel het boekjaar. Cyberbeveiliger Palo Alto won ruim 3 procent na goed ontvangen kwartaalresultaten.
Beleggers kijken deze week ook uit naar de speech die Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell vrijdag geeft op een symposium in Jackson Hole. Mogelijk geeft Powell daarin iets prijs over welke kant het rentebeleid van de centralebankenkoepel opgaat. De verwachting dat de Fed in september begint met het verlagen van de rente zorgde in de afgelopen tijd voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
Vredesgesprekken
Tegelijkertijd trekt de wereldpolitiek de aandacht op de beurzen. Volgens het Witte Huis heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky voor gesprekken over de oorlog in Oekraïne. Eventuele doorbraken in vredesgesprekken zouden onder andere de energieprijzen in beweging kunnen zetten.
Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent minder waard en kostte 62,42 dollar. Brentolie zakte 1 procent in prijs tot 65,91 dollar per vat. De euro zakte bijna 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1647 dollar waard.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.
51 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.
1 uur geledenVEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenVENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.
3 uur geleden