Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote techaandelen leiden Wall Street naar winst

Grote techaandelen leiden Wall Street naar winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag onder aanvoering van de grote techfondsen hoger geëindigd. Bedrijven als Apple (plus 1,5 procent), Amazon (plus 2,6 procent), Facebook-moeder Meta Platforms (plus 3,4 procent) en Google-moeder Alphabet (plus 2,6 procent) waren in trek bij beleggers. Die schudden de recessie-angst wat van zich af door gunstige nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie, die minder hard kromp in het tweede kwartaal.

Twitter ging 0,6 procent vooruit nadat een rechter in Delaware had besloten dat de berichtendienst een klein deel van de door Elon Musk gevraagde informatie over botaccounts moet geven. Het merendeel van de eisen van de Tesla-baas werd echter niet toegekend.

Tesla zelf stond ook in de belangstelling. De fabrikant van elektrische auto's daalde 0,4 procent tot 296,07 dollar per aandeel. Donderdag was de eerste dag nadat het aandeel Tesla voor de tweede keer in twee jaar werd gesplitst. Het aandeel sloot woensdag vóór de splitsing op ruim 891 dollar. Tesla-aandeelhouders krijgen drie aandelen voor elk aandeel dat ze bezitten. Door een aandeel te splitsen trachten bedrijven het aandeel beter betaalbaar te houden voor kleinere beleggers.

Nvidia

De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op 33.291,78 punten. De brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4199,12 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,7 procent aan tot 12.639,27 punten.

Chipbedrijf Nvidia presteerde afgelopen kwartaal slechter dan verwacht. Ook kwam het bedrijf met teleurstellende prognoses, waarmee de zorgen over een zwakkere chipmarkt toenamen. Vooral de vraag naar de producten van het bedrijf op het gebied van games viel tegen. Desondanks eindigde het aandeel na een daling in de vroege handel uiteindelijk op een plus van 4 procent.

Peloton

Peloton kelderde ruim 18 procent. De maker van fitnessapparatuur zag de verkopen afgelopen kwartaal fors teruglopen en zakte dieper in de rode cijfers. Peloton wist een dag eerder nog een vijfde aan beurswaarde te winnen na de aankondiging dat het bedrijf zijn hometrainers en loopbanden ook via Amazon wil gaan verkopen. Die winst verdampte dus weer volledig.

Salesforce zakte 3,4 procent na tegenvallende verwachtingen van het softwarebedrijf voor het huidige kwartaal. De resultaten van cloudbedrijf Snowflake vielen wel in de smaak. Dat aandeel werd meer dan 23 procent hoger gezet.

De euro was net iets minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9978 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent minder op 92,83 dollar. Brentolie werd 1,6 procent goedkoper op 99,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Spanje verlengt levensduur van grootste kerncentrale

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.

49 minuten geleden
Waterstand Rijn blijft zakken, binnenvaart verder in het nauw

KAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.

1 uur geleden
Pokémon Pokopia in ruim vier maanden dik 5 miljoen keer verkocht

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Het spel Pokémon Pokopia voor de Nintendo Switch 2 is in iets meer dan vier maanden ruim 5 miljoen keer verkocht. Dat heeft Nintendo vrijdag bekendgemaakt. Beleggers op de beurs in Japan reageerden direct enthousiast. Ze hopen dat Nintendo met het spel een nieuwe hit in huis heeft, die ook de verkopen van spelcomputer Switch 2 zou kunnen aanjagen.

2 uur geleden
Venezuela wil voor miljarden aan goud terug van Bank of England

CARACAS (ANP) - Venezuela wil voor ruim 4 miljard dollar aan goud terug dat ligt opgeslagen in kluizen van de Britse centrale bank in Londen. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De regering en de oppositie hebben deze week overeenstemming bereikt om ongeveer 31 ton goud bij de Bank of England op te eisen.

2 uur geleden
Werkgelegenheid Duitse autosector op laagste niveau sinds 2005

WIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.

3 uur geleden
Consumentenbond wil einde aan verkooppraktijken Groen Adviespunt

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het bedrijf Groen Adviespunt stopt met "misleidende verkooppraktijken". Verkopers bellen consumenten volgens de bond ongevraagd op om adviesgesprekken, thuisbatterijen en andere verduurzamingsmaatregelen te verkopen en doen zich daarbij voor als energieleverancier of zeggen namens een energiebedrijf of netbeheerder te bellen.

3 uur geleden
Hack bij Franse belastingdienst, gegevens gestolen

PARIJS (ANP/RTR) - Bij de Franse belastingdienst is een hack geweest waarbij gegevens van belastingbetalers zijn gestolen. Dat meldt het Franse ministerie van Financiën. Het gaat om gegevens van zowel particulieren als bedrijven. Er wordt nog onderzoek gedaan naar de exacte omvang van de hack en welke gegevens precies zijn buitgemaakt.

4 uur geleden