Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote techaandelen leiden Wall Street naar winst

Grote techaandelen leiden Wall Street naar winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag onder aanvoering van de grote techfondsen hoger geëindigd. Bedrijven als Apple (plus 1,5 procent), Amazon (plus 2,6 procent), Facebook-moeder Meta Platforms (plus 3,4 procent) en Google-moeder Alphabet (plus 2,6 procent) waren in trek bij beleggers. Die schudden de recessie-angst wat van zich af door gunstige nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie, die minder hard kromp in het tweede kwartaal.

Twitter ging 0,6 procent vooruit nadat een rechter in Delaware had besloten dat de berichtendienst een klein deel van de door Elon Musk gevraagde informatie over botaccounts moet geven. Het merendeel van de eisen van de Tesla-baas werd echter niet toegekend.

Tesla zelf stond ook in de belangstelling. De fabrikant van elektrische auto's daalde 0,4 procent tot 296,07 dollar per aandeel. Donderdag was de eerste dag nadat het aandeel Tesla voor de tweede keer in twee jaar werd gesplitst. Het aandeel sloot woensdag vóór de splitsing op ruim 891 dollar. Tesla-aandeelhouders krijgen drie aandelen voor elk aandeel dat ze bezitten. Door een aandeel te splitsen trachten bedrijven het aandeel beter betaalbaar te houden voor kleinere beleggers.

Nvidia

De Dow-Jonesindex sloot 1 procent hoger op 33.291,78 punten. De brede S&P 500 steeg 1,4 procent tot 4199,12 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 1,7 procent aan tot 12.639,27 punten.

Chipbedrijf Nvidia presteerde afgelopen kwartaal slechter dan verwacht. Ook kwam het bedrijf met teleurstellende prognoses, waarmee de zorgen over een zwakkere chipmarkt toenamen. Vooral de vraag naar de producten van het bedrijf op het gebied van games viel tegen. Desondanks eindigde het aandeel na een daling in de vroege handel uiteindelijk op een plus van 4 procent.

Peloton

Peloton kelderde ruim 18 procent. De maker van fitnessapparatuur zag de verkopen afgelopen kwartaal fors teruglopen en zakte dieper in de rode cijfers. Peloton wist een dag eerder nog een vijfde aan beurswaarde te winnen na de aankondiging dat het bedrijf zijn hometrainers en loopbanden ook via Amazon wil gaan verkopen. Die winst verdampte dus weer volledig.

Salesforce zakte 3,4 procent na tegenvallende verwachtingen van het softwarebedrijf voor het huidige kwartaal. De resultaten van cloudbedrijf Snowflake vielen wel in de smaak. Dat aandeel werd meer dan 23 procent hoger gezet.

De euro was net iets minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9978 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent minder op 92,83 dollar. Brentolie werd 1,6 procent goedkoper op 99,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

8 minuten geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op Damrak, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.

10 minuten geleden
Nintendo en Sony voorzien verkoopboost door nieuwe Zelda en GTA 6

KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.

56 minuten geleden
Bank hoeft consument niet te vergoeden na 'grove nalatigheid'

DEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.

1 uur geleden
Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

4 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

5 uur geleden