Grote stroomuitval in Japan door aardbeving, 10 jaar na tsunami
TOKIO (ANP) - Bijna tien jaar na een beving met een verwoestende tsunami tot gevolg, is hetzelfde Oost-Japanse gebied opnieuw getroffen door een aardbeving. Er is sprake van meerdere gewonden, maar de schade lijkt gering. Miljoenen mensen zitten echter zonder stroom. Alleen al in de hoofdstad Tokio viel de elektriciteit uit bij 950.000 huishoudens, citeren Japanse media een woordvoerder van de regering.
De zeebeving voor de oostkust had een kracht van 7,1, maar leidde deze keer niet tot een vernietigende vloedgolf. De schok van 9,0 op 11 maart 2011 veroorzaakte wel een tsunami, waardoor naar schatting 18.500 mensen om het leven kwamen. De vloedgolf beschadigde toen ook een kerncentrale in de regio Fukushima.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
4 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
5 uur geleden