Grote stroomuitval in Japan door aardbeving, 10 jaar na tsunami
TOKIO (ANP) - Bijna tien jaar na een beving met een verwoestende tsunami tot gevolg, is hetzelfde Oost-Japanse gebied opnieuw getroffen door een aardbeving. Er is sprake van meerdere gewonden, maar de schade lijkt gering. Miljoenen mensen zitten echter zonder stroom. Alleen al in de hoofdstad Tokio viel de elektriciteit uit bij 950.000 huishoudens, citeren Japanse media een woordvoerder van de regering.
De zeebeving voor de oostkust had een kracht van 7,1, maar leidde deze keer niet tot een vernietigende vloedgolf. De schok van 9,0 op 11 maart 2011 veroorzaakte wel een tsunami, waardoor naar schatting 18.500 mensen om het leven kwamen. De vloedgolf beschadigde toen ook een kerncentrale in de regio Fukushima.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
47 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
49 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
4 uur geleden