Grote steden zien steeds meer hulpaanvragen door energierekening
DEN HAAG (ANP) - De grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag krijgen steeds vaker berichten van mensen die financiële hulp nodig hebben vanwege hun stijgende energierekening. In Rotterdam zijn inmiddels enkele tientallen aanvragen ingediend voor bijzondere bijstand.
De stichting Fonds Bijzondere Noden Rotterdam meldt een verdubbeling van het aantal aanvragen voor financiële hulp door energiekosten. Dit fonds helpt Rotterdammers die door bijzondere omstandigheden in acute financiële problemen zijn gekomen. "Ook krijgen we steeds meer verontrustende mailtjes van Rotterdammers die hun energierekening niet kunnen betalen en vragen wanneer de door de overheid toegezegde energietoeslag wordt uitgekeerd", aldus een woordvoerster van de gemeente. Naar verwachting wordt eind deze week bekend hoe en wanneer Rotterdam de energietoeslag zal uitkeren.
Ook Amsterdam laat weten signalen te hebben ontvangen van mensen in financiële problemen door de stijgende energierekening. In de eerste week van maart belden er al 149 mensen naar de gemeente over de energieprijzen en de energietoeslag. Ter vergelijking, in de hele maand februari waren er 236 telefoontjes over datzelfde onderwerp, laat een woordvoerder van de gemeente weten. Amsterdam begint deze maand met het uitkeren van 200 euro energiecompensatie voor de laagste inkomens, dat geldt voor ongeveer 60.000 Amsterdammers.
Verdubbeling hulpzoekenden
Bij de Helpdesk Geldzaken in Den Haag komen ook steeds meer vragen binnen over de energierekening. Sinds vorig jaar oktober ziet de gemeente een verdubbeling van het aantal mensen dat financiële hulp zoekt. "Vanaf november zijn de energietarieven gestegen en dit is steeds vaker het onderwerp van gesprek", laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten. "Van gemiddeld tien keer per week gaat het nu wekelijks wel twintig keer over de energierekening."
Minister Karien van Gennip van Sociale Zaken deed vorige week de oproep aan mensen met geldproblemen door de energierekening om zich te melden bij hun gemeente voor hulp.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
3 uur geleden