Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote steden zien steeds meer hulpaanvragen door energierekening

Grote steden zien steeds meer hulpaanvragen door energierekening

DEN HAAG (ANP) - De grote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag krijgen steeds vaker berichten van mensen die financiële hulp nodig hebben vanwege hun stijgende energierekening. In Rotterdam zijn inmiddels enkele tientallen aanvragen ingediend voor bijzondere bijstand.

De stichting Fonds Bijzondere Noden Rotterdam meldt een verdubbeling van het aantal aanvragen voor financiële hulp door energiekosten. Dit fonds helpt Rotterdammers die door bijzondere omstandigheden in acute financiële problemen zijn gekomen. "Ook krijgen we steeds meer verontrustende mailtjes van Rotterdammers die hun energierekening niet kunnen betalen en vragen wanneer de door de overheid toegezegde energietoeslag wordt uitgekeerd", aldus een woordvoerster van de gemeente. Naar verwachting wordt eind deze week bekend hoe en wanneer Rotterdam de energietoeslag zal uitkeren.

Ook Amsterdam laat weten signalen te hebben ontvangen van mensen in financiële problemen door de stijgende energierekening. In de eerste week van maart belden er al 149 mensen naar de gemeente over de energieprijzen en de energietoeslag. Ter vergelijking, in de hele maand februari waren er 236 telefoontjes over datzelfde onderwerp, laat een woordvoerder van de gemeente weten. Amsterdam begint deze maand met het uitkeren van 200 euro energiecompensatie voor de laagste inkomens, dat geldt voor ongeveer 60.000 Amsterdammers.

Verdubbeling hulpzoekenden

Bij de Helpdesk Geldzaken in Den Haag komen ook steeds meer vragen binnen over de energierekening. Sinds vorig jaar oktober ziet de gemeente een verdubbeling van het aantal mensen dat financiële hulp zoekt. "Vanaf november zijn de energietarieven gestegen en dit is steeds vaker het onderwerp van gesprek", laat een woordvoerder van de gemeente Den Haag weten. "Van gemiddeld tien keer per week gaat het nu wekelijks wel twintig keer over de energierekening."

Minister Karien van Gennip van Sociale Zaken deed vorige week de oproep aan mensen met geldproblemen door de energierekening om zich te melden bij hun gemeente voor hulp.

Meer uit Binnenland

EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

34 minuten geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

50 minuten geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

1 uur geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

1 uur geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

2 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

2 uur geleden