Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote steden schrappen sneller BKR-melding na schuldenvrij zijn

Grote steden schrappen sneller BKR-melding na schuldenvrij zijn

UTRECHT (ANP) - Inwoners van de vier grote steden die hun schulden hebben afgelost, komen vanaf 1 januari na een half jaar van hun BKR-melding af. Nu staan mensen die uit hun geldproblemen zijn gekomen nog vijf jaar geregistreerd bij Bureau Krediet Registratie (BKR). Dat stigma gaat eraf, beloven Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht samen. Zij gaan zelf handmatig de melding verwijderen.

"Wij zien dat er door banken en andere organisaties onterecht te veel waarde wordt gehecht aan de BKR-registratie. Dit is onnodig belemmerend voor mensen die na een moeizame periode verder willen met hun leven", zegt wethouder Linda Voortman (Werk en Inkomen) van Utrecht. Volgens haar bestaan er allerlei trajecten die helpen voorkomen dat mensen weer in de schulden raken.

Ook in Amsterdam ziet wethouder Marjolein Moorman (Armoede) dat mensen die zichzelf uit de schulden hebben gewerkt nog jaren last kunnen hebben van een BKR-registratie. "Deze registratie zet in feite een rood kruisje achter hun naam waardoor zij hun leven lastig kunnen oppakken", aldus Moorman. "Schuldenvrij moet zorgen voor een schone lei", vindt de wethouder.

Betere afspraken

De vier stadsbesturen trekken samen op omdat zij vinden dat het Rijk landelijk betere afspraken moet maken over de aantekening bij het kredietbureau. Ook andere gemeenten vinden dit. In de vier grote steden wonen naar verhouding de meeste mensen met schulden. Het gaat om de helft van het totale aantal schuldhulpverleningstrajecten in Nederland.

Een BKR-registratie kan mensen belemmeren in het afsluiten van een telefoonabonnement, het doen van een investering of het kopen of huren van een huis. "Banken kijken bij het toekennen van een lening of hypotheek eerst naar de BKR-registraties uit het verleden en niet naar de werkelijke financiële situatie van de inwoner", zo stellen de gemeenten.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

1 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

6 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

7 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

8 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

10 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

14 uur geleden