Grote steden maken zich zorgen over flexwerkers
ROTTERDAM (ANP) - De wethouders in Rotterdam en Amsterdam maken zich grote zorgen over de positie van flexwerkers in deze coronacrisis. Zo is het aantal aanvragen voor een reguliere bijstandsuitkering in Amsterdam vier keer hoger dan normaal en in Rotterdam is in één week tijd sprake van bijna een verdrievoudiging.
De Rotterdamse wethouder voor Werk en Inkomen Richard Moti vindt dat de tijdelijke NOW-regeling voor tegemoetkoming in de loonkosten ook zou moeten gelden voor flexwerkers die vanwege de coronacrisis massaal worden ontslagen. Op deze regeling kunnen ondernemers in de huidige crisistijd een beroep doen. "Veel flexwerkers hebben geen recht op een WW-uitkering omdat ze vaak geen aansluitend werk hebben gehad", aldus Moti. "Zij moeten daarom noodgedwongen een beroep doen op de bijstand. Ik wil minister Koolmees oproepen om de NOW-regeling niet alleen beschikbaar te stellen voor bedrijven maar ook voor deze werknemers die inmiddels al ontslagen zijn."
Moti voorziet dat veel reguliere bijstandsaanvragen van flexwerkers zullen worden afgewezen omdat ze vermogen of partnerinkomen hebben. "Dat betekent dat zij buiten de boot dreigen te vallen, terwijl hun inkomensverlies groot is. Om dat te voorkomen is het cruciaal en rechtvaardig dat ook deze groep mensen toegang krijgt tot dit noodpakket", aldus Moti. Volgens hem zijn er op dit moment circa 2 miljoen flexwerkers, los van de 1 miljoen zzp’ers.
"Het is glashelder dat we iets moeten doen voor deze mensen", zegt ook de Amsterdamse wethouder Rutger Groot Wassink (Sociale Zaken). Het liefst had de GroenLinks-wethouder een ontslagverbod gezien. Het beschikbaar maken van de NOW-regeling voor deze groep, zoals Rotterdam bepleit, ziet Groot Wassink niet als een oplossing. Hij denkt eerder aan het versoepelen van de Participatiewet. "Door bijvoorbeeld de partner- en vermogenstoets tijdelijk buiten werking te stellen als iemand kan aantonen dat hij is ontslagen vanwege de coronacrisis."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.
1 uur geledenBEDFORD (ANP/BLOOMBERG) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.
3 uur geledenBEDFORD (ANP) - Robotstofzuigermaker iRobot heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf, bekend van de Roomba-stofzuigers, wil via een reorganisatie onder toezicht van de rechter doorgaan, maar komt daarbij in handen van zijn belangrijkste leverancier en geldschieter uit China.
5 uur geleden