Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote staking op komst bij Britse staalfabrieken Tata Steel

Grote staking op komst bij Britse staalfabrieken Tata Steel

PORT TALBOT (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Werknemers van staalbedrijf Tata Steel in het Verenigd Koninkrijk gaan staken uit protest tegen het schrappen van wel 2800 banen en de sluiting van twee hoogovens in de staalfabriek in Port Talbot in Wales. Ongeveer 1500 werknemers zijn volgens vakbond Unite van plan om vanaf 8 juli het werk voor onbepaalde tijd neer te leggen. Volgens Unite is het voor het eerst in meer dan veertig jaar dat er gestaakt wordt door staalarbeiders in het Verenigd Koninkrijk.

Naast Port Talbot zal ook bij de vestiging van Tata in Llanwern in Wales gestaakt worden. Unite zegt dat de stakers niet alleen vechten voor behoud van arbeidsplaatsen, maar ook voor de toekomst van hun gemeenschappen in Wales.

Tata kondigde de plannen in januari aan als onderdeel van een herstructureringsprogramma om de verliezen terug te dringen. In totaal werken er ruim 8000 mensen voor Tata in het Verenigd Koninkrijk.

Steunpakket

Labour, die op koers ligt om te winnen bij de komende verkiezingen, heeft al een oproep gedaan aan Tata om af te zien van de plannen en om na de verkiezingen verder te praten met de overheid. De oppositiepartij heeft beloofd 3 miljard pond te steken in de Britse staalindustrie als zij de verkiezingen wint.

Tata sloot vorig jaar nog een overeenkomst met de Britse regering over een steunpakket van 500 miljoen pond voor de grootste staalfabriek van het Verenigd Koninkrijk. Daarnaast investeert Tata zelf 700 miljoen pond in het moderniseren van de productie in Port Talbot.

Het staalbedrijf viel voorheen onder dezelfde Europese divisie als Tata Steel Nederland, maar sinds 2021 is het Nederlandse deel met de staalfabriek in IJmuiden een opzichzelfstaand dochterbedrijf binnen het Indiase concern.

Meer uit Financieel

Nederlandse consumenten geven weer iets meer geld uit, merkt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.

3 uur geleden
Financiële positie grote pensioenfondsen opnieuw verbeterd

DEN HAAG (ANP) - De financiële positie van vijf grote Nederlandse pensioenfondsen is in het derde kwartaal opnieuw verbeterd. Dit komt onder meer door de gestegen rente. Ook zijn hun beleggingen meer waard geworden. Dit melden ambtenarenpensioenfonds ABP, zorgfonds PFZW, metaalfonds PMT, bpfBOUW en metalektrofonds PME.

4 uur geleden
Nederlandse consumenten geven weer iets meer geld uit, merkt ING

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.

4 uur geleden
Winst Tesla opnieuw gekelderd, omzet wel flink hoger

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft ook in het derde kwartaal van dit jaar flink minder winst geboekt, ondanks een hogere omzet. Dat komt naar voren uit de woensdag gepubliceerde resultaten van de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Tesla wist daarmee niet te profiteren van een stijging van de verkopen, die begin deze maand al werden gemeld.

6 uur geleden
Netflix onderuit op lager Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Netflix is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in New York. Dat gebeurde na de presentatie van de kwartaalresultaten van het streamingbedrijf. Daaruit kwam naar voren dat Netflix last heeft gehad van een lopend geschil met de Braziliaanse belastingautoriteiten, dat resulteerde in een forse kostenpost. Het aandeel zakte ruim 10 procent.

6 uur geleden
Nazaten Astrid Lindgren klagen limonademerk 'Pipi' aan

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Nazaten van de Zweedse kinderboekenschrijfster Astrid Lindgren hebben een rechtszaak aangespannen tegen een limonademerk uit Kroatië. Het gaat om het merk 'Pipi', wat volgens de kinderen en kleinkinderen van Lindgren, de bedenker van Pippi Langkous, een schending is van het merkenrecht.

8 uur geleden
Brussel keurt fusie FrieslandCampina met Belgische Milcobel goed

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de fusie tussen zuivelconcern FrieslandCampina en de Belgische branchegenoot Milcobel goedgekeurd. Volgens Brussel zijn er geen zorgen dat de fusie leidt tot een belemmering van de concurrentie op de markten waar de bedrijven actief zijn. Dat heeft FrieslandCampina woensdag bekendgemaakt.

9 uur geleden