Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote staking legt treinverkeer VK plat

Grote staking legt treinverkeer VK plat

LONDEN (ANP/RTR) - Door een staking op het Britse spoor rijden er zaterdag in het Verenigd Koninkrijk bijna geen treinen. Meer dan vijftigduizend werknemers van veertien spoorbedrijven en van spoorwegbeheerder Network Rail leggen het werk voor 24 uur neer. In het hele land rijdt naar verwachting niet meer dan 11 procent van de treinen. In sommige delen van het land is helemaal geen treinverkeer.

De spoorwegmedewerkers staakten ook al in juni, juli en augustus. Ze zijn ontevreden over de arbeidsvoorwaarden en de salarissen, die al drie jaar bevroren zijn. De vakbonden eisen dat de lonen meestijgen met de inflatie, die bijna 10 procent bedraagt. In het land is een stakingsgolf aan de gang, omdat werknemers in meerdere sectoren meer loon willen om de sterk opgelopen inflatie het hoofd te kunnen bieden.

Naar verwachting zal het treinverkeer ook zondag ontregeld zijn, omdat tijd nodig is om de dienstregeling te hervatten. In Birmingham wordt dan de jaarlijkse conferentie gehouden van de regerende Conservatieve Partij, en in Londen de marathon. De organisatoren van de marathon hebben deelnemers opgeroepen zoveel mogelijk al op vrijdag naar de Britse hoofdstad te komen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

4 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

4 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

6 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

6 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

8 uur geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

8 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

9 uur geleden