Grote sportevenementen Zwitserland uitgesteld
GENÈVE (ANP/AFP) - In Zwitserland mogen de komende twee weken geen sportevenementen worden gehouden waarbij meer dan duizend mensen aanwezig zijn. Dat heeft de Zwitserse regering besloten naar aanleiding van de uitbraak van het coronavirus. In Zwitserland zijn vijftien mensen besmet met het virus.
De Zwitserse regering stelt dat het "zich ervan bewust is dat deze maatregel een aanzienlijke impact zal hebben op het openbare leven in Zwitserland", maar voegde eraan toe dat "de verspreiding van de ziekte moet worden voorkomen of uitgesteld, waardoor het momentum van de ziekte wordt verminderd".
Bij evenementen waar minder dan duizend mensen samenkomen, moeten de organisatoren met de overheid een risicobeoordeling uitvoeren om te beslissen of het evenement al dan niet kan plaatsvinden.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
4 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
7 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
10 uur geleden