Grote spoorstaking in Duitsland begonnen, veel hinder verwacht
BERLIJN (ANP) - Een landelijke spoorstaking in Duitsland is donderdagavond om 22.00 uur van start gegaan. Spoorpersoneel legt in totaal 24 uur het werk neer. De verwachting is dat daardoor duizenden treinen niet zullen rijden, zowel op regionale verbindingen als langeafstandstrajecten. NS heeft al aangekondigd dat er vrijdag geen internationale treinen tussen Nederland en Duitsland zullen rijden.
Reizigers die vanuit Nederland richting Duitsland willen, ondervinden donderdagavond al hinder van de staking. Zo vallen de laatste intercity's naar Berlijn en de ritten van de ICE International dan uit. Ook de nachttreinen naar Wenen en Zürich zullen niet vertrekken, liet NS eerder al weten. Treinritten van Arriva tussen Heerlen en de Duitse stad Aken vallen donderdagavond eveneens uit. Vanaf zaterdagochtend wordt de dienstregeling op dat traject weer hervat.
Vakbond GDL, waarbij met name machinisten zijn aangesloten, kan het al lange tijd niet eens worden met Deutsche Bahn (DB) over arbeidsvoorwaarden. Ook vorige maand legde spoorpersoneel daarom massaal het werk neer in Duitsland. Die acties hadden tot gevolg dat talloze treinritten kwamen te vervallen. Ook op trajecten tussen Nederland en Duitsland.
GDL eist onder meer hogere lonen en kortere werktijden. DB zou al hebben bewogen om meer loon te bieden, maar ging volgens GDL volledig voorbij aan de werktijdeneis. Dat is de reden dat ook nu weer actie wordt gevoerd. DB noemde dat besluit eerder al "onverantwoord en egoïstisch". Volgens het spoorbedrijf worden miljoenen mensen de dupe van de staking.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
3 uur geleden