Grote spoorstaking België, maar internationale trein rijdt
BRUSSEL (ANP) - Veel Belgische treinen rijden woensdag en donderdag niet door de grootste spoorstaking in jaren. De intercity's en Eurostar-treinen vanuit Nederland naar Brussel rijden wel, verzekert spoorvervoerder NMBS.
Het personeel van NMBS en ook spoorbeheerder Infrabel leggen voor twee dagen het werk neer. Ze zijn boos over de plannen van hun werkgever om hen meer te laten doen in minder tijd. Zo viel de halvering van de zogeheten opstarttijd voor conducteurs helemaal verkeerd.
Doordat niet alle werknemers meedoen met de staking rijdt ongeveer de helft van de intercity's en 40 procent van de treinen tussen kleinere stations woensdag en donderdag nog wel, verwacht NMBS. De meeste stations zijn via een omweg of een overstap toch bereikbaar. Op een doodenkel traject zal helemaal geen trein rijden.
Reizigers die met de IC van Amsterdam naar Brussel of vice versa willen, voelen de staking niet, zegt een NMBS-woordvoerder. "Al die treinen zullen rijden." Ook "de meeste" grensstreektreinen tussen bijvoorbeeld Maastricht en Luik en Roosendaal en Antwerpen rijden gewoon. Voor internationale treinen als de Eurostar waarvan de route door België voert wordt ook "weinig hinder" verwacht.
De vakbonden hebben voor volgende maand al een tweede 48-uursstaking aangekondigd. De NMBS zegt de komende dagen met hen te gaan praten in de hoop die af te wenden.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
33 minuten geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
1 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
2 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
3 uur geleden