Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote spoorstaking België, maar internationale trein rijdt

Grote spoorstaking België, maar internationale trein rijdt

BRUSSEL (ANP) - Veel Belgische treinen rijden woensdag en donderdag niet door de grootste spoorstaking in jaren. De intercity's en Eurostar-treinen vanuit Nederland naar Brussel rijden wel, verzekert spoorvervoerder NMBS.

Het personeel van NMBS en ook spoorbeheerder Infrabel leggen voor twee dagen het werk neer. Ze zijn boos over de plannen van hun werkgever om hen meer te laten doen in minder tijd. Zo viel de halvering van de zogeheten opstarttijd voor conducteurs helemaal verkeerd.

Doordat niet alle werknemers meedoen met de staking rijdt ongeveer de helft van de intercity's en 40 procent van de treinen tussen kleinere stations woensdag en donderdag nog wel, verwacht NMBS. De meeste stations zijn via een omweg of een overstap toch bereikbaar. Op een doodenkel traject zal helemaal geen trein rijden.

Reizigers die met de IC van Amsterdam naar Brussel of vice versa willen, voelen de staking niet, zegt een NMBS-woordvoerder. "Al die treinen zullen rijden." Ook "de meeste" grensstreektreinen tussen bijvoorbeeld Maastricht en Luik en Roosendaal en Antwerpen rijden gewoon. Voor internationale treinen als de Eurostar waarvan de route door België voert wordt ook "weinig hinder" verwacht.

De vakbonden hebben voor volgende maand al een tweede 48-uursstaking aangekondigd. De NMBS zegt de komende dagen met hen te gaan praten in de hoop die af te wenden.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

1 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

2 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

3 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

3 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

3 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

5 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

8 uur geleden