Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote spoorstaking België, maar internationale trein rijdt

Grote spoorstaking België, maar internationale trein rijdt

BRUSSEL (ANP) - Veel Belgische treinen rijden woensdag en donderdag niet door de grootste spoorstaking in jaren. De intercity's en Eurostar-treinen vanuit Nederland naar Brussel rijden wel, verzekert spoorvervoerder NMBS.

Het personeel van NMBS en ook spoorbeheerder Infrabel leggen voor twee dagen het werk neer. Ze zijn boos over de plannen van hun werkgever om hen meer te laten doen in minder tijd. Zo viel de halvering van de zogeheten opstarttijd voor conducteurs helemaal verkeerd.

Doordat niet alle werknemers meedoen met de staking rijdt ongeveer de helft van de intercity's en 40 procent van de treinen tussen kleinere stations woensdag en donderdag nog wel, verwacht NMBS. De meeste stations zijn via een omweg of een overstap toch bereikbaar. Op een doodenkel traject zal helemaal geen trein rijden.

Reizigers die met de IC van Amsterdam naar Brussel of vice versa willen, voelen de staking niet, zegt een NMBS-woordvoerder. "Al die treinen zullen rijden." Ook "de meeste" grensstreektreinen tussen bijvoorbeeld Maastricht en Luik en Roosendaal en Antwerpen rijden gewoon. Voor internationale treinen als de Eurostar waarvan de route door België voert wordt ook "weinig hinder" verwacht.

De vakbonden hebben voor volgende maand al een tweede 48-uursstaking aangekondigd. De NMBS zegt de komende dagen met hen te gaan praten in de hoop die af te wenden.

Meer uit Buitenland

Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

4 minuten geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

34 minuten geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

1 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

1 uur geleden
Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

2 uur geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

3 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

3 uur geleden