Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote schade en nog tientallen vermist na storm Vietnam

Grote schade en nog tientallen vermist na storm Vietnam

HANOI (ANP/AFP) - Bualoi, de storm die afgelopen weekend zeker twaalf uur lang over Vietnam raasde, heeft een spoor van vernieling achtergelaten. Het dodental als gevolg van de tropische storm is inmiddels opgelopen tot 26, tientallen mensen zijn nog vermist. Zeker honderd mensen raakten gewond. Ook zijn huizen, belangrijke infrastructuur en gewassen vernield door de aanhoudende overstromingen.

De tijd die de storm in Vietnam "verbleef" is opmerkelijk lang, reageerde Mai Van Khiem, het hoofd van het Landelijk Centrum voor Hydrometeorologische Voorspellingen. In aanloop naar Bualoi werden bijna 30.000 mensen geëvacueerd uit het zwaarst getroffen gebied. Ook werden honderden vluchten geannuleerd, omdat vier luchthavens de deuren sloten.

Meer uit Buitenland

Trump bij legertop: belediging als we Nobelprijs niet winnen

QUANTICO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het erg kwalijk als de Nobelprijs voor de Vrede niet naar de Verenigde Staten gaat. Hij claimde in een toespraak voor hoge militairen dat hij misschien wel acht conflicten in acht maanden gaat oplossen, maar dat de prestigieuze prijs naar "een of andere vent die helemaal niks heeft gedaan" zal gaan. "Het zou een grote belediging zijn voor ons land."

2 minuten geleden
Hegseth kondigt scherpere 'standaarden' voor militairen aan

QUANTICO (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth gaat naar eigen zeggen een einde maken aan "decennia van aftakeling" bij de Amerikaanse krijgsmacht. Hij sprak over de "standaarden" van militairen op een uitzonderlijke bijeenkomst van hoge militairen die hij van over de hele wereld had teruggeroepen. Wie zich daar niet bij thuis voelt, heeft volgens Hegseth niets bij de krijgsmacht te zoeken.

1 uur geleden
Trump dreigt met ontslag topmilitairen 'die hij niet mag'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump schroomt niet hoge militairen te ontslaan als zij iets doen wat hem niet zint. Dat zei hij voorafgaand aan een bijeenkomst met topmilitairen van de Amerikaanse krijgsmacht elders in het land.

1 uur geleden
Trump: Hamas heeft 3 of 4 dagen om te reageren op vredesplan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Hamas drie of vier dagen de tijd heeft om met een reactie te komen op het Amerikaanse vredesplan dat op tafel ligt. Dinsdag vinden in Qatar hierover gesprekken plaats met onderhandelaars van Hamas en Turkije. De Israëlische premier Netanyahu heeft al steun uitgesproken voor het plan.

1 uur geleden
Denemarken tegen songfestivalboycot Israël

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense omroep DR stemt in november niet voor het boycotten van Israël op het Eurovisie Songfestival. De omroep is daarmee een van de eerste landen die publiekelijk kenbaar maakt tegen uitsluiting te zijn.

1 uur geleden
Code rood om noodweer op Ibiza, ingetrokken voor Valencia

IBIZA-STAD (ANP/AFP) - De Spaanse nationale weerdienst heeft code rood afgegeven voor de Spaanse eilanden Ibiza en Formentera in verband met overstromingsgevaar. Voor de regio Valencia, waar de weerswaarschuwing sinds maandag gold, is het hoogste alarmniveau niet langer van kracht.

1 uur geleden
Vermiste Zuid-Afrikaanse ambassadeur in Frankrijk overleden

PARIJS (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse ambassadeur in Frankrijk Nathi Mthethwa is dood aangetroffen in Parijs, melden Franse media.

2 uur geleden