Grote schade en nog tientallen vermist na storm Vietnam
HANOI (ANP/AFP) - Bualoi, de storm die afgelopen weekend zeker twaalf uur lang over Vietnam raasde, heeft een spoor van vernieling achtergelaten. Het dodental als gevolg van de tropische storm is inmiddels opgelopen tot 26, tientallen mensen zijn nog vermist. Zeker honderd mensen raakten gewond. Ook zijn huizen, belangrijke infrastructuur en gewassen vernield door de aanhoudende overstromingen.
De tijd die de storm in Vietnam "verbleef" is opmerkelijk lang, reageerde Mai Van Khiem, het hoofd van het Landelijk Centrum voor Hydrometeorologische Voorspellingen. In aanloop naar Bualoi werden bijna 30.000 mensen geëvacueerd uit het zwaarst getroffen gebied. Ook werden honderden vluchten geannuleerd, omdat vier luchthavens de deuren sloten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.
1 uur geledenMINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Het olierijke Saudi-Arabië lag ook dinsdag onder vuur van de Houthi's uit Jemen. Die maakten bekend dat ze een raketaanval hadden uitgevoerd op de olieraffinaderij van Ras Tanura, de grootste in het koninkrijk.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 72-jarige tandarts met een keelfetisj heeft in Antwerpen zeven jaar cel opgelegd gekregen voor het misbruik van tientallen patiënten. Carl S. uit Wilrijk raakte opgewonden van de kokhalzende geluiden die vrouwen maakten terwijl hij vingers in hun keel stak. De autoriteiten vonden bij huiszoekingen video's waarop te zien was hoe de tandarts daarbij masturbeerde.
2 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."
3 uur geleden