Grote ravage bij wooncomplex Rotterdam door brand
ROTTERDAM (ANP) - De brand die maandagavond uitbrak bij een appartementencomplex aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid heeft veel schade aangericht, meldt een fotograaf ter plaatse. Ook is er zeker een gewonde overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. Eerder had de veiligheidsregio het over meerdere gewonden. Het is niet bekend hoe het slachtoffer eraan toe is.
Eerder meldde de veiligheidsregio al dat tientallen ramen van woningen zijn gesneuveld. Volgens de verslaggever zijn zeker twintig woningen niet meer bewoonbaar. Ook meldt hij dat hulpdiensten bezig zijn een vuurwerkloods die in de buurt staat leeg te ruimen.
De brand ontstond doordat een explosie plaatsvond in een auto onder het wooncomplex. Door de kracht van de knal werd de auto uit zijn garagebox geblazen en kwam op straat terecht. Volgens de fotograaf zijn naast de box waar de explosie was ook 2 andere boxen onder het complex volledig aan het uitbranden.
De brandweer is momenteel bezig de brand te blussen. De bewoners van het appartementencomplex staan buiten. De fotograaf laat weten dat zij naar een opvanglocatie worden gebracht.
De explosie was op kilometers afstand te horen. De veiligheidsregio meldt dat er een NL-Alert is verstuurd omdat er veel rook vrijkomt. Mensen worden opgeroepen om uit de rook te blijven, ramen en deuren te sluiten en ventilatie uit te zetten. De politie kan nog niks zeggen over de aard van het incident en onderzoekt wat er is gebeurd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
8 uur geleden