Grote ravage bij wooncomplex Rotterdam door brand
ROTTERDAM (ANP) - De brand die maandagavond uitbrak bij een appartementencomplex aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid heeft veel schade aangericht, meldt een fotograaf ter plaatse. Ook is er zeker een gewonde overgebracht naar het ziekenhuis, meldt de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. Eerder had de veiligheidsregio het over meerdere gewonden. Het is niet bekend hoe het slachtoffer eraan toe is.
Eerder meldde de veiligheidsregio al dat tientallen ramen van woningen zijn gesneuveld. Volgens de verslaggever zijn zeker twintig woningen niet meer bewoonbaar. Ook meldt hij dat hulpdiensten bezig zijn een vuurwerkloods die in de buurt staat leeg te ruimen.
De brand ontstond doordat een explosie plaatsvond in een auto onder het wooncomplex. Door de kracht van de knal werd de auto uit zijn garagebox geblazen en kwam op straat terecht. Volgens de fotograaf zijn naast de box waar de explosie was ook 2 andere boxen onder het complex volledig aan het uitbranden.
De brandweer is momenteel bezig de brand te blussen. De bewoners van het appartementencomplex staan buiten. De fotograaf laat weten dat zij naar een opvanglocatie worden gebracht.
De explosie was op kilometers afstand te horen. De veiligheidsregio meldt dat er een NL-Alert is verstuurd omdat er veel rook vrijkomt. Mensen worden opgeroepen om uit de rook te blijven, ramen en deuren te sluiten en ventilatie uit te zetten. De politie kan nog niks zeggen over de aard van het incident en onderzoekt wat er is gebeurd.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.
32 minuten geledenARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.
33 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Criminelen gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) om cyberaanvallen te automatiseren, te versnellen of efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwen inlichtingendiensten AIVD en MIVD samen met vijf andere organisaties. In een open brief roepen zij bestuurders van bedrijven en andere organisaties op om "verantwoordelijkheid te nemen en prioriteit te geven aan cybersecurity".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inwoners van de Achterhoek in Gelderland en van de Gooi en Vechtstreek en West-Friesland in Noord-Holland mogen bij de komende jaarwisseling geen eigen vuurwerk afsteken. De gemeenten in die regio's hebben samen besloten om geen ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
3 uur geleden