Grote protesten tegen massatoerisme op Canarische eilanden
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag de straat op gegaan op de Spaanse Canarische Eilanden om te demonstreren tegen het massatoerisme. Dat melden diverse Spaanse media. De demonstranten vinden dat het almaar groeiende toerisme de Atlantische archipel overweldigt.
Volgens de politie namen 20.000 mensen deel aan de demonstraties in de belangrijkste steden van de eilandengroep. De organisatoren schatten het aantal op 50.000, aldus de Spaanse publieke televisie. De organisatoren zeggen dat het massatoerisme een economisch model in stand houdt dat de lokale bewoners schaadt en eisen dat de autoriteiten het aantal toeristen beperken.
In het verlengde daarvan eisen de demonstranten de stopzetting van de werkzaamheden aan twee nieuwe hotels op Tenerife, het grootste en meest ontwikkelde eiland. Ook willen ze dat bewoners meer zeggenschap krijgen over wat ze zien als een doorgeslagen ontwikkeling die schadelijk is voor het milieu. Vorige week begonnen verschillende leden van het collectief Canaries Sold Out zelfs een hongerstaking om druk uit te oefenen op de autoriteiten.
Ongeveer vier op de tien inwoners van de Canarische Eilanden zijn werkzaam in het toerisme, dat goed is voor 36 procent van het bruto binnenlands product, blijkt uit officiële cijfers. In 2023 bezochten ongeveer 16 miljoen mensen de archipel, meer dan zevenmaal de bevolking van ongeveer 2,2 miljoen.
Meer uit Buitenland
DANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top. "Laten we dus een tandje bijzetten." Ook de Amerikanen moeten Oekraïne meer steunen, vindt de premier.
1 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Zeker 29 leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Ook een docente overleefde dat niet, berichten Pakistaanse media.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Oekraïne gaat weer Russische olieraffinaderijen bestoken, ondanks Amerikaanse druk om af te zien van dergelijke aanvallen. Dat zei president Volodymyr Zelensky in een interview met zakenkrant Financial Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft een nieuw aanvalsplan voor Iran ontwikkeld dat ook de inzet van de zogeheten 'moeder aller bommen' bevat om infrastructuur voor energie en nucleaire installaties aan te vallen. Dit voor het geval dat president Donald Trump het bevel geeft om de aanvallen te hervatten net voor of net na de tussentijdse verkiezingen begin november. Dat zeiden "meerdere" ingewijden tegen CNN.
3 uur geleden