Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote protesten tegen massatoerisme op Canarische eilanden

Grote protesten tegen massatoerisme op Canarische eilanden

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag de straat op gegaan op de Spaanse Canarische Eilanden om te demonstreren tegen het massatoerisme. Dat melden diverse Spaanse media. De demonstranten vinden dat het almaar groeiende toerisme de Atlantische archipel overweldigt.

Volgens de politie namen 20.000 mensen deel aan de demonstraties in de belangrijkste steden van de eilandengroep. De organisatoren schatten het aantal op 50.000, aldus de Spaanse publieke televisie. De organisatoren zeggen dat het massatoerisme een economisch model in stand houdt dat de lokale bewoners schaadt en eisen dat de autoriteiten het aantal toeristen beperken.

In het verlengde daarvan eisen de demonstranten de stopzetting van de werkzaamheden aan twee nieuwe hotels op Tenerife, het grootste en meest ontwikkelde eiland. Ook willen ze dat bewoners meer zeggenschap krijgen over wat ze zien als een doorgeslagen ontwikkeling die schadelijk is voor het milieu. Vorige week begonnen verschillende leden van het collectief Canaries Sold Out zelfs een hongerstaking om druk uit te oefenen op de autoriteiten.

Ongeveer vier op de tien inwoners van de Canarische Eilanden zijn werkzaam in het toerisme, dat goed is voor 36 procent van het bruto binnenlands product, blijkt uit officiële cijfers. In 2023 bezochten ongeveer 16 miljoen mensen de archipel, meer dan zevenmaal de bevolking van ongeveer 2,2 miljoen.

Meer uit Buitenland

Iran: Hormuz heropent aan einde van zevendaags plan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.

1 uur geleden
Online gokken per direct verboden in Brazilië

BRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.

1 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

4 uur geleden
Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

6 uur geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

6 uur geleden
Regering Jemen roept landgenoten op tot mobilisatie

SANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.

7 uur geleden
Paus begroet honderdduizenden in Parijs tijdens rit pausmobiel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.

8 uur geleden