Grote protesten tegen massatoerisme op Canarische eilanden
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag de straat op gegaan op de Spaanse Canarische Eilanden om te demonstreren tegen het massatoerisme. Dat melden diverse Spaanse media. De demonstranten vinden dat het almaar groeiende toerisme de Atlantische archipel overweldigt.
Volgens de politie namen 20.000 mensen deel aan de demonstraties in de belangrijkste steden van de eilandengroep. De organisatoren schatten het aantal op 50.000, aldus de Spaanse publieke televisie. De organisatoren zeggen dat het massatoerisme een economisch model in stand houdt dat de lokale bewoners schaadt en eisen dat de autoriteiten het aantal toeristen beperken.
In het verlengde daarvan eisen de demonstranten de stopzetting van de werkzaamheden aan twee nieuwe hotels op Tenerife, het grootste en meest ontwikkelde eiland. Ook willen ze dat bewoners meer zeggenschap krijgen over wat ze zien als een doorgeslagen ontwikkeling die schadelijk is voor het milieu. Vorige week begonnen verschillende leden van het collectief Canaries Sold Out zelfs een hongerstaking om druk uit te oefenen op de autoriteiten.
Ongeveer vier op de tien inwoners van de Canarische Eilanden zijn werkzaam in het toerisme, dat goed is voor 36 procent van het bruto binnenlands product, blijkt uit officiële cijfers. In 2023 bezochten ongeveer 16 miljoen mensen de archipel, meer dan zevenmaal de bevolking van ongeveer 2,2 miljoen.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.
6 uur geleden