Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Prijs van Portugal vult vacante plek Formule 1-kalender in

Grote Prijs van Portugal vult vacante plek Formule 1-kalender in

LONDEN (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Portugal neemt zo goed als zeker de nog vacante plek op de kalender van de Formule 1 in 2021 in. Diverse media melden dat op het circuit in Portimão op 2 mei de derde race van het jaar wordt verreden. De datum stond nog open nadat de Grote Prijs van Vietnam definitief wegviel.

Portugal was vorig jaar in het door corona aangepaste seizoen voor het eerst na 24 jaar weer gastheer van een Formule 1-race. Het Autodromo do Algarve was helemaal nieuw voor de coureurs. Lewis Hamiton won, Max Verstappen werd derde.

Het circuit in Portimão werd bij het uitbrengen van de nieuwe kalender in januari al genoemd als mogelijke vervanger van Vietnam, maar een bevestiging liet lang op zich wachten omdat het land door een opleving van het coronavirus in een lockdown ging. Volgens onder meer de BBC en Sky Sports krijgen de teams donderdag te horen dat Portugal weer op de kalender staat.

Opening

Bahrein opent op 28 maart het nieuwe seizoen, waarna op 18 april de Grote Prijs van Imola in Italië volgt. Portugal is dan op 2 mei, een week voor de Grote Prijs van Spanje in Barcelona. De renstallen kunnen dan op het Iberische schiereiland blijven.

Het nieuwe seizoen in de Formule 1 telt vooralsnog een recordaantal van 23 races, waarop Nederland de dertiende race is. De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort staat gepland op 5 september.

Meer uit Sport

Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

6 minuten geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

2 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

3 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

5 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

23 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

1 dag geleden