Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Prijs van Portugal vult vacante plek Formule 1-kalender in

Grote Prijs van Portugal vult vacante plek Formule 1-kalender in

LONDEN (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Portugal neemt zo goed als zeker de nog vacante plek op de kalender van de Formule 1 in 2021 in. Diverse media melden dat op het circuit in Portimão op 2 mei de derde race van het jaar wordt verreden. De datum stond nog open nadat de Grote Prijs van Vietnam definitief wegviel.

Portugal was vorig jaar in het door corona aangepaste seizoen voor het eerst na 24 jaar weer gastheer van een Formule 1-race. Het Autodromo do Algarve was helemaal nieuw voor de coureurs. Lewis Hamiton won, Max Verstappen werd derde.

Het circuit in Portimão werd bij het uitbrengen van de nieuwe kalender in januari al genoemd als mogelijke vervanger van Vietnam, maar een bevestiging liet lang op zich wachten omdat het land door een opleving van het coronavirus in een lockdown ging. Volgens onder meer de BBC en Sky Sports krijgen de teams donderdag te horen dat Portugal weer op de kalender staat.

Opening

Bahrein opent op 28 maart het nieuwe seizoen, waarna op 18 april de Grote Prijs van Imola in Italië volgt. Portugal is dan op 2 mei, een week voor de Grote Prijs van Spanje in Barcelona. De renstallen kunnen dan op het Iberische schiereiland blijven.

Het nieuwe seizoen in de Formule 1 telt vooralsnog een recordaantal van 23 races, waarop Nederland de dertiende race is. De Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort staat gepland op 5 september.

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

9 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

11 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

13 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

13 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

13 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

14 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

14 uur geleden