Grote Prijs van Monaco stilgelegd na zware crash Schumacher
MONACO (ANP) - De Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 is na 30 van de 77 rondes stilgelegd. De wedstrijdleiding besloot de rode vlag uit te hangen na een zware crash van Mick Schumacher. De Duitse coureur verloor op een nat gedeelte van de baan de controle en vloog met zijn Haas-auto op hoge snelheid de bandenstapel in.
De Haas brak daarbij doormidden. Schumacher (23) stapte ongedeerd uit. Aangezien er veel schade was aan de omheining van het circuit die gerepareerd moest worden, besloot de wedstrijdleiding om de race stil te leggen.
De GP van Monaco begon vanwege de regen al ruim een uur later dan gepland. Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Max Verstappen, heeft de leiding in handen. Carlos Sainz (Ferrari) ligt op de tweede plaats, Verstappen is derde. Hij kwam vlak voor zijn rivaal Charles Leclerc de baan op nadat hij de intermediate-banden had ingewisseld voor de slicks. Leclerc, die al eerder naar binnen was gegaan om van banden te wisselen, was boos omdat Ferrari hem naar zijn zin te vroeg naar binnen had gehaald.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
13 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
14 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
19 uur geleden