Grote Prijs van China in de Formule 1 gaat ook in 2023 niet door
LONDEN (ANP) - De Grote Prijs van China in de Formule 1 gaat ook in 2023 niet door. De race op het Shanghai International Circuit is geschrapt vanwege de aanhoudende moeilijkheden door de coronapandemie, meldt de Formule 1. De race stond gepland voor 16 april, maar wordt voor het vierde jaar op rij niet gehouden.
De Formule 1 presenteerde in september van dit jaar een kalender met een recordaantal van 24 races. Door het wegvallen van China blijven er 23 races over. Dat is nog altijd meer dan ooit. De koningsklasse geeft aan dat nog wordt gezocht naar een alternatief voor China. Volgens sommige media is het circuit van Portimão in Portugal de belangrijkste gegadigde. Hier is in de coronajaren 2020 en 2021 een grote prijs verreden.
De BBC wist onlangs al te melden dat een race in Shanghai weer van de kalender zou verdwijnen. In China is nog altijd een strikt coronabeleid van toepassing met onder meer lockdowns, strenge controles en gedwongen quarantaine. De Formule 1 wil de teams niet naar Shanghai sturen, als daar het risico bestaat op verplichte isolatie bij een positieve test op corona. De Chinese autoriteiten willen ook geen uitzondering maken voor het reizende autosportgezelschap.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
6 uur geleden