Grote Prijs Azerbeidzjan tot en 2026 op de kalender
BAKOE (ANP) - De Grote Prijs van Azerbeidzjan staat zeker tot en met 2026 op de kalender van de Formule 1. Het contract van het stratencircuit van Bakoe werd met drie jaar verlengd. Het nieuws werd bekendgemaakt tijdens het raceweekend in Azerbeidzjan.
"Het het hele land is trots op de Grote Prijs en de race zal onze fans nu nog drie jaar blijven inspireren en opwinden", zei de minister van Sport Farid Gayibov over de verlenging. "De afgelopen zes races waren enkele van de beste en meest dramatische in de lange geschiedenis van de sport. We kijken ernaar uit om de komende drie jaar meer magische momenten te creëren voor Formule 1-fans in binnen- en buitenland, te beginnen met dit weekend."
In 2016 werd er voor het eerst een race in Bakoe gehouden. Sinds 2017 draagt de naam de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Vorig jaar was Verstappen de beste in Bakoe. Hij start zondag vanaf de tweede plek, poleposition is voor Charles Leclerc van Ferrari.
Zaterdag werd in Bakoe voor het eerst een sprint-shootout gehouden. Die werd gewonnen door Leclerc.
Meer uit Sport
ASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
32 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
16 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
18 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
19 uur geleden