Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Prijs Abu Dhabi tot en met 2030 op Formule 1-kalender

Grote Prijs Abu Dhabi tot en met 2030 op Formule 1-kalender

ABU DHABI (ANP) - Abu Dhabi mag zich zeker tot en met 2030 gastheer van de Formule 1 noemen. Drie dagen voor de race in de Verenigde Arabische Emiraten werd bekendgemaakt dat het contract is verlengd.

De Grote Prijs staat sinds 2009 op de racekalender. "We zijn verheugd te kunnen bevestigen dat we door deze nieuwe overeenkomst tot en met 2030 in Abu Dhabi zullen racen. We kijken enorm uit naar de seizoensfinale dit weekend wanneer er meer Formule 1-geschiedenis wordt geschreven", aldus Formule 1-baas Stefano Domenicali.

"De promotor, ADMM, zorgt altijd voor een ongelooflijke show voor de laatste race van elk F1-seizoen en in combinatie met de veranderingen die zijn aangebracht om het Yas Marina Circuit te verbeteren, zijn we verheugd over de vele jaren racen in Abu Dhabi die voor ons liggen."

Het circuit heeft een behoorlijke metamorfose ondergaan. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Zondag (14.00 uur) wordt in Abu Dhabi de strijd om de wereldtitel beslist. Max Verstappen (Red Bull) en zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes hebben beiden 369,5 punten.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

46 minuten geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

6 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

9 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

14 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden