Grote Prijs Abu Dhabi tot en met 2030 op Formule 1-kalender
ABU DHABI (ANP) - Abu Dhabi mag zich zeker tot en met 2030 gastheer van de Formule 1 noemen. Drie dagen voor de race in de Verenigde Arabische Emiraten werd bekendgemaakt dat het contract is verlengd.
De Grote Prijs staat sinds 2009 op de racekalender. "We zijn verheugd te kunnen bevestigen dat we door deze nieuwe overeenkomst tot en met 2030 in Abu Dhabi zullen racen. We kijken enorm uit naar de seizoensfinale dit weekend wanneer er meer Formule 1-geschiedenis wordt geschreven", aldus Formule 1-baas Stefano Domenicali.
"De promotor, ADMM, zorgt altijd voor een ongelooflijke show voor de laatste race van elk F1-seizoen en in combinatie met de veranderingen die zijn aangebracht om het Yas Marina Circuit te verbeteren, zijn we verheugd over de vele jaren racen in Abu Dhabi die voor ons liggen."
Het circuit heeft een behoorlijke metamorfose ondergaan. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Zondag (14.00 uur) wordt in Abu Dhabi de strijd om de wereldtitel beslist. Max Verstappen (Red Bull) en zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes hebben beiden 369,5 punten.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden