Grote Prijs Abu Dhabi tot en met 2030 op Formule 1-kalender
ABU DHABI (ANP) - Abu Dhabi mag zich zeker tot en met 2030 gastheer van de Formule 1 noemen. Drie dagen voor de race in de Verenigde Arabische Emiraten werd bekendgemaakt dat het contract is verlengd.
De Grote Prijs staat sinds 2009 op de racekalender. "We zijn verheugd te kunnen bevestigen dat we door deze nieuwe overeenkomst tot en met 2030 in Abu Dhabi zullen racen. We kijken enorm uit naar de seizoensfinale dit weekend wanneer er meer Formule 1-geschiedenis wordt geschreven", aldus Formule 1-baas Stefano Domenicali.
"De promotor, ADMM, zorgt altijd voor een ongelooflijke show voor de laatste race van elk F1-seizoen en in combinatie met de veranderingen die zijn aangebracht om het Yas Marina Circuit te verbeteren, zijn we verheugd over de vele jaren racen in Abu Dhabi die voor ons liggen."
Het circuit heeft een behoorlijke metamorfose ondergaan. Van de oorspronkelijke 21 bochten die het circuit telde bij de aanleg in 2009, zijn er nog 16 over. Zondag (14.00 uur) wordt in Abu Dhabi de strijd om de wereldtitel beslist. Max Verstappen (Red Bull) en zijn rivaal Lewis Hamilton van Mercedes hebben beiden 369,5 punten.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
1 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden