Grote pensioenfondsen staan er beter voor dan paar maanden terug
AMSTERDAM (ANP) - De grote pensioenfondsen hebben een goed eerste kwartaal achter de rug. Ambtenarenpensioenfonds ABP en zorgfonds PFZW, maar ook bpfBOUW en de metaalfondsen PME en PMT deden goede zaken met beleggingen en staan er financieel nu weer wat beter voor dan een paar maanden geleden.
De zogeheten dekkingsgraad van ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, steeg bijvoorbeeld van 110,5 procent eind vorig jaar naar 112,9 procent. Dat betekent dat voor elke 100 euro pensioen die ABP nu en in de toekomst aan pensioenen zal moeten uitkeren, het fonds 112,90 euro in kas heeft.
Bij PFZW groeide deze graadmeter van 106,3 naar 107,5 procent. PME kende een verbetering van 109,4 naar 111,7 procent en PMT van 105,5 naar 107,1 procent. Bij bpfBOUW, dat er al langer beter voor staat, bedraagt de dekkingsgraad inmiddels 126 procent. Volgens pensioendeskundigen van adviesbureau Aon wisten de fondsen te profiteren van stijgende beurskoersen op de aandelenmarkten.
Niet meer sleutelen
Terry Troost, werkgeversvoorzitter bij PMT, spreekt van "fijn nieuws op weg naar het nieuwe stelsel". De fondsen hamerden er in januari al op dat de politiek niet meer moet sleutelen aan de pensioenwet voor de grootscheepse hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Dat deden ze toen naar voorstellen van sommige Kamerleden om toch weer naar de al aangenomen pensioenwet te kijken.
ABP-bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen gaat in het kwartaalbericht van zijn fonds opnieuw in op de overgang naar het nieuwe stelsel. "We liggen op koers en werken gestaag door om het vernieuwde pensioen vorm te geven. Het is belangrijk dat we in rustig vaarwater hier verder aan kunnen blijven werken. Voor ons staat nog steeds als een paal boven water dat vernieuwing nodig is en dat het goed en evenwichtig uitpakt voor onze deelnemers, jong en oud."
Of gepensioneerden volgend jaar net als dit jaar weer een verhoging van hun pensioen kunnen verwachten, is nog niet te zeggen. De cijfers van de fondsen zien er hoopgevend uit. Maar de fondsen beoordelen pas in het najaar of ze dan financieel sterk genoeg zijn om de pensioenen verder op te voeren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
7 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
10 uur geleden