Grote partij mogelijk illegaal gekapt hout in beslag genomen
DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben dinsdag bij een bedrijf in Zuid-Holland ruim 500 kuub teakhout in beslag genomen. Volgens de NVWA kan het bedrijf niet aantonen dat het om legaal gekapt hout gaat. Tijdens de actie werden het bedrijfspand en een woning doorzocht. De rechercheurs hielden een persoon aan en vonden in de woning 90.000 euro cash.
Binnen de EU geldt een verbod op het op de markt brengen van illegaal gekapt hout. Een bedrijf is verplicht om te kunnen onderbouwen dat hout legaal is gekapt.
Voor het afvoeren van de in beslag genomen partij, afkomstig uit Zuid-Amerika, waren twintig vrachtwagens nodig. Tijdens het onderzoek naar het bedrijf is gebleken dat hout werd gebruikt als deklading voor drugs. Daar doet de politie onderzoek naar. De exacte locatie van het bedrijf is niet bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
22 uur geleden