Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote partij mogelijk illegaal gekapt hout in beslag genomen

Grote partij mogelijk illegaal gekapt hout in beslag genomen

DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben dinsdag bij een bedrijf in Zuid-Holland ruim 500 kuub teakhout in beslag genomen. Volgens de NVWA kan het bedrijf niet aantonen dat het om legaal gekapt hout gaat. Tijdens de actie werden het bedrijfspand en een woning doorzocht. De rechercheurs hielden een persoon aan en vonden in de woning 90.000 euro cash.

Binnen de EU geldt een verbod op het op de markt brengen van illegaal gekapt hout. Een bedrijf is verplicht om te kunnen onderbouwen dat hout legaal is gekapt.

Voor het afvoeren van de in beslag genomen partij, afkomstig uit Zuid-Amerika, waren twintig vrachtwagens nodig. Tijdens het onderzoek naar het bedrijf is gebleken dat hout werd gebruikt als deklading voor drugs. Daar doet de politie onderzoek naar. De exacte locatie van het bedrijf is niet bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Drie aanhoudingen voor zware mishandeling in Brabanthallen

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft maandagavond drie verdachten aangehouden voor een zware mishandeling in de Brabanthallen in Den Bosch, afgelopen oktober. Op het evenement de Nacht van Brabant werd een 55-jarige man neergeslagen. De politie meldt dinsdag dat hij een levensreddende operatie moest ondergaan en waarschijnlijk kampt met blijvende hersenschade.

15 minuten geleden
Vrouw uit 'Op zoek naar Marlotte' wordt niet vervolgd

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat de vrouw uit de podcast Op zoek naar Marlotte die eerder werd aangehouden voor psychische mishandeling niet vervolgen. Tegen de vrouw werden twee aangiften gedaan.

1 uur geleden
Waterschappen vangen 85.000 muskusratten, fors meer dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.

1 uur geleden
Vanaf dinsdagavond code geel in noorden van het land om sneeuwval

DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.

4 uur geleden
Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

16 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

19 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

19 uur geleden