Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote overlast door werk aan spoor Den Haag en Leiden

Grote overlast door werk aan spoor Den Haag en Leiden

DEN HAAG (ANP) - ProRail en de NS laten in februari grote werkzaamheden uitvoeren aan het spoor bij Den Haag en Leiden. Dit zal veel hinder voor treinreizigers tot gevolg hebben, meldt de NS. Begin vorig jaar werd op die trajecten ook aan het spoor gewerkt. Dit zorgde toen ook voor veel overlast bij reizigers.

De werkzaamheden worden deze keer anders aangepakt, om een verkeersinfarct op de weg tussen Schiphol en Den Haag te voorkomen. De dienstregeling wordt aangepast, reizigers worden beter geïnformeerd en er zijn continu storingsploegen achter de hand. Toch moeten reizigers rekening houden met grote hinder.

Rond Leiden Centraal wordt gewerkt van 8 tot en met 14 februari. Van 22 februari tot en met 1 maart zijn werkzaamheden bij Den Haag Centraal. Daardoor rijden minder of geen treinen.

De NS en ProRail boden vorig jaar hun excuses aan voor de grote overlast voor reizigers. Ook werd een week lang koffie aangeboden tijdens de ochtend- en avondspits als goedmakertje.

Meer uit Binnenland

Scholieren krijgen les over gevaren van sexting en sociale media

AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden middelbare scholieren krijgen de komende week les over online seksualiteit en over sexting, waarbij jongeren seksueel getinte foto's en berichten naar elkaar sturen. De jaarlijkse Week van de Liefde gaat ook over de invloed van sociale media op het zelfbeeld van jongeren. Zeker 350 middelbare scholen doen mee. Volgens organisator Soa Aids Nederland is dat een record.

4 uur geleden
Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

8 uur geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

9 uur geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

15 uur geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

1 dag geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

1 dag geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

1 dag geleden