Grote overheidscampagne van start om nieuwe leraren te vinden
DEN HAAG (ANP) - Het vak van leraar heeft onterecht een imagoprobleem, vindt staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs). Dat hoopt ze recht te zetten met een grote overheidscampagne van meerdere jaren. Die is vanaf dinsdag onder meer te zien op abri's met digitale schermen, in radiospotjes en online.
"Ik hoop dat meer mensen gaan kiezen voor dit prachtige vak", licht de bewindsvrouw toe. Zo hoopt ze het lerarentekort te verkleinen. Alleen al in het basisonderwijs is er een tekort van 7700 voltijdsbanen. Het ministerie van Onderwijs heeft de campagne samen met de onderwijssector opgezet.
In de eerste maanden hebben de reclames vooral tot doel om mensen met een ander beroep te overtuigen leraar te worden. Later dit jaar worden met name studiekiezers aangesproken om voor een lerarenopleiding te gaan.
Veel misvattingen
Over het leraarsvak bestaan volgens het ministerie veel misvattingen. Het salaris wordt "steevast onderschat" en mensen denken soms dat het "eentonig" en "een soort eindstation" is om voor de klas te staan.
Dat beeld moet de campagne rechtzetten. Leraren verdienen een "serieus salaris", namelijk gemiddeld 6200 euro bruto per maand. Dit is een gemiddelde van de salarissen in het primair en voortgezet onderwijs en het mbo, inclusief vakantiegeld, eindejaarsuitkering en andere toelagen en uitgaande van een voltijdbaan. Bovendien kunnen zij zich "volop ontwikkelen" volgens het ministerie. Dat kan binnen het vak zelf, maar ook door een andere functie te krijgen, bijvoorbeeld intern begeleider of schooldirecteur, of door te switchen van vak of school.+
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
5 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
6 uur geleden