Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote overheidscampagne van start om nieuwe leraren te vinden

Grote overheidscampagne van start om nieuwe leraren te vinden

DEN HAAG (ANP) - Het vak van leraar heeft onterecht een imagoprobleem, vindt staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs). Dat hoopt ze recht te zetten met een grote overheidscampagne van meerdere jaren. Die is vanaf dinsdag onder meer te zien op abri's met digitale schermen, in radiospotjes en online.

"Ik hoop dat meer mensen gaan kiezen voor dit prachtige vak", licht de bewindsvrouw toe. Zo hoopt ze het lerarentekort te verkleinen. Alleen al in het basisonderwijs is er een tekort van 7700 voltijdsbanen. Het ministerie van Onderwijs heeft de campagne samen met de onderwijssector opgezet.

In de eerste maanden hebben de reclames vooral tot doel om mensen met een ander beroep te overtuigen leraar te worden. Later dit jaar worden met name studiekiezers aangesproken om voor een lerarenopleiding te gaan.

Veel misvattingen

Over het leraarsvak bestaan volgens het ministerie veel misvattingen. Het salaris wordt "steevast onderschat" en mensen denken soms dat het "eentonig" en "een soort eindstation" is om voor de klas te staan.

Dat beeld moet de campagne rechtzetten. Leraren verdienen een "serieus salaris", namelijk gemiddeld 6200 euro bruto per maand. Dit is een gemiddelde van de salarissen in het primair en voortgezet onderwijs en het mbo, inclusief vakantiegeld, eindejaarsuitkering en andere toelagen en uitgaande van een voltijdbaan. Bovendien kunnen zij zich "volop ontwikkelen" volgens het ministerie. Dat kan binnen het vak zelf, maar ook door een andere functie te krijgen, bijvoorbeeld intern begeleider of schooldirecteur, of door te switchen van vak of school.+

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

43 minuten geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

1 uur geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

1 uur geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

2 uur geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

2 uur geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

3 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

3 uur geleden