Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote overheidscampagne van start om nieuwe leraren te vinden

Grote overheidscampagne van start om nieuwe leraren te vinden

DEN HAAG (ANP) - Het vak van leraar heeft onterecht een imagoprobleem, vindt staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs). Dat hoopt ze recht te zetten met een grote overheidscampagne van meerdere jaren. Die is vanaf dinsdag onder meer te zien op abri's met digitale schermen, in radiospotjes en online.

"Ik hoop dat meer mensen gaan kiezen voor dit prachtige vak", licht de bewindsvrouw toe. Zo hoopt ze het lerarentekort te verkleinen. Alleen al in het basisonderwijs is er een tekort van 7700 voltijdsbanen. Het ministerie van Onderwijs heeft de campagne samen met de onderwijssector opgezet.

In de eerste maanden hebben de reclames vooral tot doel om mensen met een ander beroep te overtuigen leraar te worden. Later dit jaar worden met name studiekiezers aangesproken om voor een lerarenopleiding te gaan.

Veel misvattingen

Over het leraarsvak bestaan volgens het ministerie veel misvattingen. Het salaris wordt "steevast onderschat" en mensen denken soms dat het "eentonig" en "een soort eindstation" is om voor de klas te staan.

Dat beeld moet de campagne rechtzetten. Leraren verdienen een "serieus salaris", namelijk gemiddeld 6200 euro bruto per maand. Dit is een gemiddelde van de salarissen in het primair en voortgezet onderwijs en het mbo, inclusief vakantiegeld, eindejaarsuitkering en andere toelagen en uitgaande van een voltijdbaan. Bovendien kunnen zij zich "volop ontwikkelen" volgens het ministerie. Dat kan binnen het vak zelf, maar ook door een andere functie te krijgen, bijvoorbeeld intern begeleider of schooldirecteur, of door te switchen van vak of school.+

Meer uit Binnenland

Zelensky pleit in Kamer voor rekenschap Russische oorlogsdaden

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er in de Tweede Kamer voor gepleit dat Rusland verantwoordelijk wordt gehouden voor zijn oorlogsdaden. Hij vroeg Tweede Kamerleden en senatoren om pogingen te steunen om Rusland juridisch rekenschap te laten afleggen. "Gerechtigheid moet centraal staan bij het beëindigen van de oorlog."

34 minuten geleden
Hans Schiffers ontvangt dit jaar Marconi Oeuvre Award

HILVERSUM (ANP) - Hans Schiffers krijgt dit jaar de prestigieuze Marconi Oeuvre Award. Dat heeft AVROTROS, die de uitreiking van de prijs organiseert, dinsdag bekendgemaakt. De jury roemt Schiffers om het feit dat hij "al vier decennia, onafgebroken, een constante en toonaangevende kracht binnen de Nederlandse radio is".

36 minuten geleden
Advocaat: OM laat aangeefster zaak-Borsato in de steek

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Peter Plasman, raadsman van de aangeefster in de zedenzaak tegen Marco Borsato, vindt het lastig te verteren dat het Openbaar Ministerie afziet van hoger beroep in de zaak.

52 minuten geleden
Advocaten: Stint voor ongeluk in Oss niet op hol geslagen

DEN BOSCH (ANP) - Het ongeluk op de spoorwegovergang in Oss, dat in september 2018 vier kinderlevens kostte, is niet veroorzaakt door een op hol geslagen Stint. Dat benadrukte advocaat Carry Knoops dinsdag in de inleiding van het pleidooi van het verdedigingsteam op de vijfde zittingsdag in de Stint-zaak.

1 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in zedenzaak tegen Marco Borsato

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen Marco Borsato. Dat heeft het OM dinsdag bekendgemaakt. Justitie verwacht "dat er een zeer kleine kans is dat het hof, bij de behandeling van de zaak in hoger beroep, wel tot een veroordeling zou komen".

1 uur geleden
Raad van Europa: al zeker 86.000 claims voor schade in Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Bij het register van de Raad van Europa voor schade geleden in Oekraïne zijn al zeker 86.000 claims binnengekomen. Dat zegt secretaris-generaal Alain Berset in Den Haag.

1 uur geleden
Fors meer asielzoekers in Ter Apel, dwangsom naar 2,5 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is omhooggeschoten. In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 2114 mensen in het aanmeldcentrum. Dat zijn er 146 meer dan de nacht ervoor.

1 uur geleden