Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote opstand binnen Britse Labour-partij om Gaza-standpunt

Grote opstand binnen Britse Labour-partij om Gaza-standpunt

LONDEN (ANP) - Tientallen Labour-parlementariërs hebben in het Britse Lagerhuis een motie gesteund voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Daarmee gaan ze in tegen het officiële standpunt van de partij en van leider Keir Starmer.

56 Labour-politici steunden de motie, die was ingediend door de Schotse Nationale Partij (SNP). Dat is bijna een derde van de zetels van de partij in het Lagerhuis. Onder hen waren acht leden van Starmers zogenoemde schaduwkabinet, dat ze nu moeten verlaten. Het is in de Britse politiek gebruikelijk dat parlementsleden een stapje terug te doen als ze afwijken van het partijstandpunt. Ze blijven wel lid van de partij en het Lagerhuis.

De stemming was een grote tegenslag voor Starmer, die net als de Britse regering tegen een staakt-het-vuren is in de oorlog tussen Israël en Hamas. In zijn ogen zou dat vooral in het voordeel van Hamas zijn. Starmers partijgenoten die het niet met hem eens zijn wijzen vooral op de vele burgerdoden in Gaza en de slechte humanitaire situatie. Starmer wil wel dat er langere humanitaire pauzes komen in de gevechten zodat er meer hulp aan de bevolking kan worden geboden.

De motie om Israël op te roepen tot een staakt-het-vuren werd niet aangenomen door het Britse parlement.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

1 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

1 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

3 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

5 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

6 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

6 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

7 uur geleden