Grote opstand binnen Britse Labour-partij om Gaza-standpunt
LONDEN (ANP) - Tientallen Labour-parlementariërs hebben in het Britse Lagerhuis een motie gesteund voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Daarmee gaan ze in tegen het officiële standpunt van de partij en van leider Keir Starmer.
56 Labour-politici steunden de motie, die was ingediend door de Schotse Nationale Partij (SNP). Dat is bijna een derde van de zetels van de partij in het Lagerhuis. Onder hen waren acht leden van Starmers zogenoemde schaduwkabinet, dat ze nu moeten verlaten. Het is in de Britse politiek gebruikelijk dat parlementsleden een stapje terug te doen als ze afwijken van het partijstandpunt. Ze blijven wel lid van de partij en het Lagerhuis.
De stemming was een grote tegenslag voor Starmer, die net als de Britse regering tegen een staakt-het-vuren is in de oorlog tussen Israël en Hamas. In zijn ogen zou dat vooral in het voordeel van Hamas zijn. Starmers partijgenoten die het niet met hem eens zijn wijzen vooral op de vele burgerdoden in Gaza en de slechte humanitaire situatie. Starmer wil wel dat er langere humanitaire pauzes komen in de gevechten zodat er meer hulp aan de bevolking kan worden geboden.
De motie om Israël op te roepen tot een staakt-het-vuren werd niet aangenomen door het Britse parlement.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
4 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
5 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
8 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
10 uur geleden