Grote opkomst bij bewonersbijeenkomst na explosie in Purmerend
PURMEREND (ANP) - Bij de bijeenkomst voor bewoners uit de omgeving van de Maasstraat in Purmerend waren maandagavond zo'n 150 mensen aanwezig. Dat zegt burgemeester Ellen van Selm van de Noord-Hollandse plaats. In de Maasstraat vond zondagochtend vroeg een explosie plaats bij een huis. De politie gaat uit van opzet.
"De impact van zo'n explosie is enorm. Mensen zijn erdoor aangeslagen", zegt Van Selm. "Het is een vloek voor de wijk." De explosie heeft het gevoel van veiligheid van veel omwonenden aangetast, merkt de burgemeester op.
De bijeenkomst van maandagavond deed de bewoners dan ook goed, vertelt Van Selm. Volgens haar heerst er een gevoel van saamhorigheid en is er grote bereidwilligheid om elkaar te steunen. "Hoe kunnen we elkaar helpen?" was een veelgehoorde vraag, naast vragen over het incident zelf. Naast medewerkers van de gemeente waren er ook mensen van onder meer de woningbouwvereniging en slachtofferhulp aanwezig.
Door de explosie ontstond brand, die vervolgens oversloeg naar twee naastgelegen woningen. In totaal zijn vijf van de zes woningen in het rijtje voorlopig onbewoonbaar. Een persoon raakte zwaargewond. Volgens de politie is hij buiten levensgevaar.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
9 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
14 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
18 uur geleden