Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote opkomst bij bewonersbijeenkomst na explosie in Purmerend

Grote opkomst bij bewonersbijeenkomst na explosie in Purmerend

PURMEREND (ANP) - Bij de bijeenkomst voor bewoners uit de omgeving van de Maasstraat in Purmerend waren maandagavond zo'n 150 mensen aanwezig. Dat zegt burgemeester Ellen van Selm van de Noord-Hollandse plaats. In de Maasstraat vond zondagochtend vroeg een explosie plaats bij een huis. De politie gaat uit van opzet.

"De impact van zo'n explosie is enorm. Mensen zijn erdoor aangeslagen", zegt Van Selm. "Het is een vloek voor de wijk." De explosie heeft het gevoel van veiligheid van veel omwonenden aangetast, merkt de burgemeester op.

De bijeenkomst van maandagavond deed de bewoners dan ook goed, vertelt Van Selm. Volgens haar heerst er een gevoel van saamhorigheid en is er grote bereidwilligheid om elkaar te steunen. "Hoe kunnen we elkaar helpen?" was een veelgehoorde vraag, naast vragen over het incident zelf. Naast medewerkers van de gemeente waren er ook mensen van onder meer de woningbouwvereniging en slachtofferhulp aanwezig.

Door de explosie ontstond brand, die vervolgens oversloeg naar twee naastgelegen woningen. In totaal zijn vijf van de zes woningen in het rijtje voorlopig onbewoonbaar. Een persoon raakte zwaargewond. Volgens de politie is hij buiten levensgevaar.

Meer uit Binnenland

Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

24 minuten geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.

37 minuten geleden
Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

2 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

2 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

2 uur geleden
Raad kritisch over taakstrafverbod bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.

3 uur geleden
Rijksmuseum ontdekt nieuwe Rembrandt na twee jaar onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.

3 uur geleden