Grote opkomst bij bewonersbijeenkomst na explosie in Purmerend
PURMEREND (ANP) - Bij de bijeenkomst voor bewoners uit de omgeving van de Maasstraat in Purmerend waren maandagavond zo'n 150 mensen aanwezig. Dat zegt burgemeester Ellen van Selm van de Noord-Hollandse plaats. In de Maasstraat vond zondagochtend vroeg een explosie plaats bij een huis. De politie gaat uit van opzet.
"De impact van zo'n explosie is enorm. Mensen zijn erdoor aangeslagen", zegt Van Selm. "Het is een vloek voor de wijk." De explosie heeft het gevoel van veiligheid van veel omwonenden aangetast, merkt de burgemeester op.
De bijeenkomst van maandagavond deed de bewoners dan ook goed, vertelt Van Selm. Volgens haar heerst er een gevoel van saamhorigheid en is er grote bereidwilligheid om elkaar te steunen. "Hoe kunnen we elkaar helpen?" was een veelgehoorde vraag, naast vragen over het incident zelf. Naast medewerkers van de gemeente waren er ook mensen van onder meer de woningbouwvereniging en slachtofferhulp aanwezig.
Door de explosie ontstond brand, die vervolgens oversloeg naar twee naastgelegen woningen. In totaal zijn vijf van de zes woningen in het rijtje voorlopig onbewoonbaar. Een persoon raakte zwaargewond. Volgens de politie is hij buiten levensgevaar.
Meer uit Binnenland
PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
12 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
16 uur geleden