Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote olievondst voor kust Suriname

Grote olievondst voor kust Suriname

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse oliebedrijf Apache heeft samen met de Franse branchegenoot Total naar eigen zeggen een grote olievondst gedaan voor de kust van Suriname. Bij proefboringen werd volgens de bedrijven een aanzienlijke hoeveelheid olie aangetroffen.

De vondst van olie bij de bron Maka Central-1 werd gedaan bij proefboringen tot een diepte van 6300 meter. Apache en Total hebben allebei een belang van 50 procent in het samenwerkingsverband voor oliewinning in Suriname. Er gaan nu verdere boringen plaatsvinden in de zoektocht naar meer olie. Voor de kust van buurland Guyana zijn al verschillende grote oliebedrijven actief met het oppompen van olie.

Op Wall Street viel het nieuws van Apache over Suriname in goede aarde bij beleggers. Het aandeel lijkt een sterke koerssprong te gaan maken op de beurs.

Meer uit Financieel

Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

30 minuten geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

1 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

1 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

2 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

2 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

2 uur geleden
ASML en grote klanten werken aan productievere chipmachines

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.

2 uur geleden