Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van Canada, de op drie na grootste olieproducent ter wereld, zal de komende tien jaar nog gaan stijgen, maar na 2032 langzaam afnemen. Dat heeft de autoriteit voor de olie-industrie in het Noord-Amerikaanse land gezegd.

De olieproductie zal gaan stijgen naar 5,8 miljoen vaten per dag in 2032, van de huidige 5 miljoen vaten. Tegen 2050 zal die dan zijn gedaald naar 4,8 miljoen vaten. Canada heeft de op twee na grootste oliereserves ter wereld, vooral in de teerzandgronden in de provincie Alberta. Het land is de grootste buitenlandse leverancier van olie aan de Verenigde Staten en de olie- en gasindustrie is goed voor ongeveer 5 procent van de Canadese economie.

De olieproductie uit teerzand is erg vervuilend en kostbaar. Oliebedrijven moeten grote investeringen doen om de productie op peil te houden. Die bedrijven zijn van plan om de uitstoot te verlagen, bijvoorbeeld door CO2 op te vangen en in de grond op te slaan. Daarvoor willen ze wel subsidie van de overheid.

Naast olie produceert Canada ook grote hoeveelheden aardgas. Momenteel wordt gebouwd aan de eerste Canadese fabriek voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng), in de provincie British Columbia. Die moet in de loop van dit decennium in gebruik worden genomen om lng te kunnen exporteren.

Meer uit Financieel

Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

9 minuten geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

22 minuten geleden
Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

1 uur geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

2 uur geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

2 uur geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

2 uur geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiƫn Anton Siluanov.

2 uur geleden