Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van Canada, de op drie na grootste olieproducent ter wereld, zal de komende tien jaar nog gaan stijgen, maar na 2032 langzaam afnemen. Dat heeft de autoriteit voor de olie-industrie in het Noord-Amerikaanse land gezegd.

De olieproductie zal gaan stijgen naar 5,8 miljoen vaten per dag in 2032, van de huidige 5 miljoen vaten. Tegen 2050 zal die dan zijn gedaald naar 4,8 miljoen vaten. Canada heeft de op twee na grootste oliereserves ter wereld, vooral in de teerzandgronden in de provincie Alberta. Het land is de grootste buitenlandse leverancier van olie aan de Verenigde Staten en de olie- en gasindustrie is goed voor ongeveer 5 procent van de Canadese economie.

De olieproductie uit teerzand is erg vervuilend en kostbaar. Oliebedrijven moeten grote investeringen doen om de productie op peil te houden. Die bedrijven zijn van plan om de uitstoot te verlagen, bijvoorbeeld door CO2 op te vangen en in de grond op te slaan. Daarvoor willen ze wel subsidie van de overheid.

Naast olie produceert Canada ook grote hoeveelheden aardgas. Momenteel wordt gebouwd aan de eerste Canadese fabriek voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng), in de provincie British Columbia. Die moet in de loop van dit decennium in gebruik worden genomen om lng te kunnen exporteren.

Meer uit Financieel

Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

10 minuten geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

2 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

2 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

3 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

3 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

3 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

5 uur geleden