Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

Grote olieproducent Canada verwacht daling productie na 2032

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van Canada, de op drie na grootste olieproducent ter wereld, zal de komende tien jaar nog gaan stijgen, maar na 2032 langzaam afnemen. Dat heeft de autoriteit voor de olie-industrie in het Noord-Amerikaanse land gezegd.

De olieproductie zal gaan stijgen naar 5,8 miljoen vaten per dag in 2032, van de huidige 5 miljoen vaten. Tegen 2050 zal die dan zijn gedaald naar 4,8 miljoen vaten. Canada heeft de op twee na grootste oliereserves ter wereld, vooral in de teerzandgronden in de provincie Alberta. Het land is de grootste buitenlandse leverancier van olie aan de Verenigde Staten en de olie- en gasindustrie is goed voor ongeveer 5 procent van de Canadese economie.

De olieproductie uit teerzand is erg vervuilend en kostbaar. Oliebedrijven moeten grote investeringen doen om de productie op peil te houden. Die bedrijven zijn van plan om de uitstoot te verlagen, bijvoorbeeld door CO2 op te vangen en in de grond op te slaan. Daarvoor willen ze wel subsidie van de overheid.

Naast olie produceert Canada ook grote hoeveelheden aardgas. Momenteel wordt gebouwd aan de eerste Canadese fabriek voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng), in de provincie British Columbia. Die moet in de loop van dit decennium in gebruik worden genomen om lng te kunnen exporteren.

Meer uit Financieel

Rechter stelt FNV ultimatum om met hervormingsplan te komen

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer op die datum in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.

13 minuten geleden
Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Grote storing bij grootste derivatenbeurs voorbij

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.

2 uur geleden
Ledenparlement FNV vreest ledenkrimp als hervormingen doorgaan

AMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Heerts en Asscher noemen grotere bevoegdheid bij FNV essentieel

AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

3 uur geleden
Wingtech beschuldigt Nexperia van bouwen andere toeleveringsketen

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

3 uur geleden
Ook Vitens verhoogt drinkwaterprijs voor nodige investeringen

ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.

5 uur geleden