Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag

Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nederland vaardigt als organisator een grote afvaardiging af naar de wereldkampioenschappen zeilen in augustus in Den Haag. Veelvoudig wereldkampioene Marit Bouwmeester en Kiran Badloe voeren de ploeg van 28 zeilers aan. Daarnaast doen twintig sporters buiten de nationale selectie mee. Bij het grootse zeilevenement, dat eens in de vier jaar wordt gehouden, staan in tien olympische klassen de titel en kwalificatie van het land voor de Spelen van volgend jaar op het spel.

In totaal doen 900 boten en 1200 zeilers uit 86 landen de kust van Scheveningen aan. De organisatorische uitdaging is groot. "We vragen veel van de omgeving", zei sailing-manager Inge Jansen dinsdag bij een presentatie over de WK. "De verwachting is dat dit de laatste wereldtitelstrijd in deze huidige vorm is. De internationale bond World Sailing wil het anders gaan doen. Het wordt steeds lastiger om deze aantallen deelnemers kwijt te kunnen. Bovendien is er veel in het zeilen veranderd. De andere klassen hebben andere veiligheidsbehoeften."

Midden in de zomervakantie moet de organisatie onder meer rekening houden met de vele toeristen die naar Scheveningen komen. Ook blijft de haven in bedrijf voor de vissers en moeten de bewoners van de wijk Duindorp en andere omwonenden 'hun' strand een aantal weken afstaan. "We zijn al heel lang bezig om de bewoners bij het evenement te betrekken en bieden hen leuke activiteiten. Tot nu toe wordt dit als positief ervaren. Bij mooi weer zal het het extra druk zijn, maar het is mooi als er zoveel toeschouwers bij de WK aanwezig zijn", aldus Jansen. "We hebben hier ook net de Ocean Race op bezoek gehad en haken daarop aan."

Er wordt een Festival aan Zee georganiseerd om bezoekers kennis te laten maken met de zeilsport. Daar zijn de wedstrijden op grote schermen met uitleg te volgen. Op zee worden in totaal zeven wedstrijdbanen gecreëerd, waar de races worden gevaren. "We zijn trots en hebben ook een tikkie slapeloze nachten dat we dit evenement mogen organiseren. We zien het vooral als mooi middel om onze sport te promoten en hopen dat dit de zeilsport een boost zal geven", zei Arno van Gerven, directeur van het Watersportverbond.

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

27 minuten geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

3 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

5 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

6 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

7 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

7 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

7 uur geleden