Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag

Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Nederland vaardigt als organisator een grote afvaardiging af naar de wereldkampioenschappen zeilen in augustus in Den Haag. Veelvoudig wereldkampioene Marit Bouwmeester en Kiran Badloe voeren de ploeg van 28 zeilers aan. Daarnaast doen twintig sporters buiten de nationale selectie mee. Bij het grootse zeilevenement, dat eens in de vier jaar wordt gehouden, staan in tien olympische klassen de titel en kwalificatie van het land voor de Spelen van volgend jaar op het spel.

In totaal doen 900 boten en 1200 zeilers uit 86 landen de kust van Scheveningen aan. De organisatorische uitdaging is groot. "We vragen veel van de omgeving", zei sailing-manager Inge Jansen dinsdag bij een presentatie over de WK. "De verwachting is dat dit de laatste wereldtitelstrijd in deze huidige vorm is. De internationale bond World Sailing wil het anders gaan doen. Het wordt steeds lastiger om deze aantallen deelnemers kwijt te kunnen. Bovendien is er veel in het zeilen veranderd. De andere klassen hebben andere veiligheidsbehoeften."

Midden in de zomervakantie moet de organisatie onder meer rekening houden met de vele toeristen die naar Scheveningen komen. Ook blijft de haven in bedrijf voor de vissers en moeten de bewoners van de wijk Duindorp en andere omwonenden 'hun' strand een aantal weken afstaan. "We zijn al heel lang bezig om de bewoners bij het evenement te betrekken en bieden hen leuke activiteiten. Tot nu toe wordt dit als positief ervaren. Bij mooi weer zal het het extra druk zijn, maar het is mooi als er zoveel toeschouwers bij de WK aanwezig zijn", aldus Jansen. "We hebben hier ook net de Ocean Race op bezoek gehad en haken daarop aan."

Er wordt een Festival aan Zee georganiseerd om bezoekers kennis te laten maken met de zeilsport. Daar zijn de wedstrijden op grote schermen met uitleg te volgen. Op zee worden in totaal zeven wedstrijdbanen gecreëerd, waar de races worden gevaren. "We zijn trots en hebben ook een tikkie slapeloze nachten dat we dit evenement mogen organiseren. We zien het vooral als mooi middel om onze sport te promoten en hopen dat dit de zeilsport een boost zal geven", zei Arno van Gerven, directeur van het Watersportverbond.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

15 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

35 minuten geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

47 minuten geleden
Golfer Luiten overweegt ontslag caddie na slechte ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).

1 uur geleden
Verstappen rijdt vijfde tijd in derde vrije training Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.

2 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot wint voor zesde keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.

4 uur geleden
Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

7 uur geleden