Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Nederland vaardigt als organisator een grote afvaardiging af naar de wereldkampioenschappen zeilen in augustus in Den Haag. Veelvoudig wereldkampioene Marit Bouwmeester en Kiran Badloe voeren de ploeg van 28 zeilers aan. Daarnaast doen twintig sporters buiten de nationale selectie mee. Bij het grootse zeilevenement, dat eens in de vier jaar wordt gehouden, staan in tien olympische klassen de titel en kwalificatie van het land voor de Spelen van volgend jaar op het spel.
In totaal doen 900 boten en 1200 zeilers uit 86 landen de kust van Scheveningen aan. De organisatorische uitdaging is groot. "We vragen veel van de omgeving", zei sailing-manager Inge Jansen dinsdag bij een presentatie over de WK. "De verwachting is dat dit de laatste wereldtitelstrijd in deze huidige vorm is. De internationale bond World Sailing wil het anders gaan doen. Het wordt steeds lastiger om deze aantallen deelnemers kwijt te kunnen. Bovendien is er veel in het zeilen veranderd. De andere klassen hebben andere veiligheidsbehoeften."
Midden in de zomervakantie moet de organisatie onder meer rekening houden met de vele toeristen die naar Scheveningen komen. Ook blijft de haven in bedrijf voor de vissers en moeten de bewoners van de wijk Duindorp en andere omwonenden 'hun' strand een aantal weken afstaan. "We zijn al heel lang bezig om de bewoners bij het evenement te betrekken en bieden hen leuke activiteiten. Tot nu toe wordt dit als positief ervaren. Bij mooi weer zal het het extra druk zijn, maar het is mooi als er zoveel toeschouwers bij de WK aanwezig zijn", aldus Jansen. "We hebben hier ook net de Ocean Race op bezoek gehad en haken daarop aan."
Er wordt een Festival aan Zee georganiseerd om bezoekers kennis te laten maken met de zeilsport. Daar zijn de wedstrijden op grote schermen met uitleg te volgen. Op zee worden in totaal zeven wedstrijdbanen gecreëerd, waar de races worden gevaren. "We zijn trots en hebben ook een tikkie slapeloze nachten dat we dit evenement mogen organiseren. We zien het vooral als mooi middel om onze sport te promoten en hopen dat dit de zeilsport een boost zal geven", zei Arno van Gerven, directeur van het Watersportverbond.
Meer uit Sport
MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 dag geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 dag geleden