Grote Nederlandse ploeg naar WK zeilen in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Nederland vaardigt als organisator een grote afvaardiging af naar de wereldkampioenschappen zeilen in augustus in Den Haag. Veelvoudig wereldkampioene Marit Bouwmeester en Kiran Badloe voeren de ploeg van 28 zeilers aan. Daarnaast doen twintig sporters buiten de nationale selectie mee. Bij het grootse zeilevenement, dat eens in de vier jaar wordt gehouden, staan in tien olympische klassen de titel en kwalificatie van het land voor de Spelen van volgend jaar op het spel.
In totaal doen 900 boten en 1200 zeilers uit 86 landen de kust van Scheveningen aan. De organisatorische uitdaging is groot. "We vragen veel van de omgeving", zei sailing-manager Inge Jansen dinsdag bij een presentatie over de WK. "De verwachting is dat dit de laatste wereldtitelstrijd in deze huidige vorm is. De internationale bond World Sailing wil het anders gaan doen. Het wordt steeds lastiger om deze aantallen deelnemers kwijt te kunnen. Bovendien is er veel in het zeilen veranderd. De andere klassen hebben andere veiligheidsbehoeften."
Midden in de zomervakantie moet de organisatie onder meer rekening houden met de vele toeristen die naar Scheveningen komen. Ook blijft de haven in bedrijf voor de vissers en moeten de bewoners van de wijk Duindorp en andere omwonenden 'hun' strand een aantal weken afstaan. "We zijn al heel lang bezig om de bewoners bij het evenement te betrekken en bieden hen leuke activiteiten. Tot nu toe wordt dit als positief ervaren. Bij mooi weer zal het het extra druk zijn, maar het is mooi als er zoveel toeschouwers bij de WK aanwezig zijn", aldus Jansen. "We hebben hier ook net de Ocean Race op bezoek gehad en haken daarop aan."
Er wordt een Festival aan Zee georganiseerd om bezoekers kennis te laten maken met de zeilsport. Daar zijn de wedstrijden op grote schermen met uitleg te volgen. Op zee worden in totaal zeven wedstrijdbanen gecreëerd, waar de races worden gevaren. "We zijn trots en hebben ook een tikkie slapeloze nachten dat we dit evenement mogen organiseren. We zien het vooral als mooi middel om onze sport te promoten en hopen dat dit de zeilsport een boost zal geven", zei Arno van Gerven, directeur van het Watersportverbond.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.
2 uur geledenSEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.
2 uur geledenMOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.
3 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.
14 uur geledenHAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.
15 uur geledenSENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.
17 uur geleden