Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote kans op eerste lokale warme dag van het jaar in weekend

Grote kans op eerste lokale warme dag van het jaar in weekend

DEN HAAG (ANP) - De kans is groot dat het dit weekend de eerste lokaal warme dag van het jaar wordt. Volgens Weeronline kan het in het zuiden en zuidoosten van het land voor het eerst dit jaar 20 graden worden.

Tot en met vrijdag is het nog vrij koud, maar in het weekend draait de wind naar het zuiden tot zuidoosten en kan het zaterdag in zuiden van Nederland lokaal al 15 graden worden. In de rest van het land wordt het 12 tot 14 graden, en in het noordwesten en op de Wadden blijft de temperatuur steken op 10 tot 11 graden.

Zondag kan het op de Wadden en in het noordwesten 14 tot 15 graden worden en elders 16 tot 19 graden. In het zuiden en zuidoosten kan voor het eerst dit jaar een lokale warme dag worden genoteerd met 20 graden of meer. Weeronline schat deze kans woensdag in op 70 procent voor het zuiden. De kans op een officiƫle warme dag, waarop het 20 graden of meer is in De Bilt, ligt momenteel op 30 procent.

Afgelopen weekend was het op de Nederlandse stranden opvallend rustig vanwege het gure weer en omdat mensen de oproep ter harte hadden genomen zich te houden aan de richtlijnen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Staatsbosbeheer concludeerde dat het in bos en natuur wel wat drukker was, maar dat iedereen zich aan de regels hield. Het weekend daarvoor was het beeld anders. Toen zochten veel Nederlanders door het fraaie lenteweer de stranden en bossen op en zagen gemeenten zich genoodzaakt maatregelen te treffen.

Meer uit Binnenland

Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

3 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

7 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

9 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

17 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

18 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

20 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

1 dag geleden