Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote ijzermeteoriet bij Space Expo geveild voor 1,7 miljoen euro

Grote ijzermeteoriet bij Space Expo geveild voor 1,7 miljoen euro

NOORDWIJK (ANP) - De grote ijzermeteoriet die deze zomer te zien was bij ruimtevaartmuseum Space Expo in Noordwijk is zaterdag geveild voor een bedrag van 1,7 miljoen euro. Dat laat het veilinghuis Hessink's weten. De koper is iemand uit de Verenigde Staten. Inclusief opgeld komt het bedrag uit op ruim 2 miljoen euro.

Volgens het veilinghuis is het de grootste ijzermeteoriet die ooit onder de hamer is gekomen. Vooraf was de verwachting dat de verkoop tussen de 800.000 en 1 miljoen euro zou kunnen opbrengen.

De meteoriet is enkele duizenden jaren geleden ingeslagen bij het dorp Gibeon in Namibiƫ. Hij werd in de negentiende eeuw gevonden. De huidige eigenaar, een sterrenwacht in Dordrecht, wilde de meteoriet veilen om een nieuw planetarium te kunnen bouwen.

'Ontzettend verrast'

Volgens het veilinghuis was er veel belangstelling voor de meteoriet. "De zaal zat goed vol. Veel mensen waren er ook vooral uit nieuwsgierigheid", aldus een woordvoerder.

Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht laat weten "ontzettend verrast" te zijn door de opbrengst van de meteoriet. "Met dit bedrag kunnen wij ons museum vernieuwen en het planetarium verder ontwikkelen. Daarmee brengen we onze educatieve doelstellingen dichterbij en inspireren we de volgende generatie om zich te verdiepen in sterrenkunde en ruimtevaart", meldt de organisatie op Facebook.

Meer uit Binnenland

Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

2 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

6 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

8 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

16 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

17 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

18 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

23 uur geleden