Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote groep negeert samenscholingsverbod in Arnhem

Grote groep negeert samenscholingsverbod in Arnhem

ARNHEM (ANP) - In Arnhem is zaterdagavond een grote groep mensen tegen de regels in bij elkaar gekomen. Dat gebeurde op de Rijnkade, langs de rivier. 25 mensen hebben een proces-verbaal gekregen en een iemand is aangehouden voor belediging, meldt burgemeester Ahmed Marcouch.

"Eind van de avond vond een groep idioten het nodig om op de Rijnkade #Arnhem het samenscholingsverbod te schenden", schrijft Marcouch op Twitter. Hij prijst daarbij het optreden van de politie en handhavers.

Volgens de burgemeester ging het juist de hele dag goed en volgden veel mensen, ondanks het mooie weer, het dringende advies op om thuis te blijven vanwege het coronavirus. Marcouch is ook voorzitter van de Veiligheidsregio Gelderland-Midden. Eerder op de dag gaf hij aan dat er geen problematische toestanden waren in de regio.

Mensen die met zijn drieën of meer op straat zijn en geen 1,5 meter afstand van elkaar houden, zijn strafbaar. Zij kunnen een boete krijgen van 390 euro. Voor mensen onder de 18 jaar is dat 95 euro.

Meer uit Binnenland

'Boegbeeld' Harrie Jekkers benoemd tot ereburger van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Harrie Jekkers is zondagmiddag benoemd tot ereburger van de gemeente Den Haag. Burgemeester Jan van Zanen overhandigde de cabaretier de Gouden Erepenning, de hoogste gemeentelijke onderscheiding van de stad. De uitreiking vond plaats in de Koninklijke Schouwburg, na afloop van de laatste voorstelling die Jekkers speelde. De komiek kondigde eerder dit jaar definitief aan te stoppen met zijn grote theaterprogramma's.

14 uur geleden
Koninklijke hulde voor Theu Boermans bij slot Soldaat van Oranje

KATWIJK (ANP) - Regisseur Theu Boermans heeft zondagmiddag, voorafgaand aan de allerlaatste voorstelling van de musical Soldaat van Oranje, een koninklijke onderscheiding ontvangen. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor zijn "uitzonderlijke en langdurige verdiensten op het gebied van theater, musical, film en cultureel erfgoed".

15 uur geleden
Persoon aangehouden na vechtpartij bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - De politie heeft zaterdagavond een persoon aangehouden bij het aanmeldcentrum in Ter Apel na een melding van een vechtpartij. De 29-jarige man werd overgedragen door de beveiliging, laat een woordvoerder weten.

19 uur geleden
Twee gewonden door schietpartij Wassenaar, man opgepakt

WASSENAAR (ANP) - Twee personen zijn in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt door een schietpartij bij een woning aan de Van der Duyn van Maasdamstraat in Wassenaar. De politie heeft een verdachte, een 42-jarige man uit de Zuid-Hollandse plaats, opgepakt.

20 uur geleden
Stroomstoring rond Gouda verholpen, treinverkeer hervat

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Gouda is weer volledig opgestart na een stroomstoring zondagochtend. Dat laat een woordvoerder van ProRail weten. Door de storing reden er volgens de spoorbeheerder geen treinen tussen Gouda en Rotterdam, Den Haag en Alphen aan den Rijn. Van en naar Utrecht reden minder treinen, was te zien in de reisplanner van de NS.

21 uur geleden
Geen treinen rond Gouda door stroomstoring

UTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring ligt het treinverkeer rond Gouda zondagochtend stil, meldt ProRail. Zo rijden er geen treinen tussen de Zuid-Hollandse stad en Den Haag, Utrecht en Rotterdam. De storing komt boven op werkzaamheden op het spoor rond Den Haag, waardoor het treinverkeer dit weekend al gehinderd werd. Tussen Leiden Centraal en Den Haag Mariahoeve is zondagochtend ook sprake van een seinstoring.

21 uur geleden
Nachtopvang Pekela sinds vertrek Rode Kruis niet meer gebruikt

TER APEL (ANP) - De nachtopvang in het Groningse Nieuwe Pekela is niet meer gebruikt sinds het Rode Kruis is gestopt met de hulpverlening bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens het Rode Kruis is in de nacht van vrijdag op zaterdag niemand naar de opvang gebracht en ook zaterdagavond zijn er geen bussen vertrokken, zag een ANP-verslaggever.

22 uur geleden