Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Gaza-demonstratie in Den Haag rustig verlopen

Grote Gaza-demonstratie in Den Haag rustig verlopen

DEN HAAG (ANP) - De grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël is rustig verlopen, meldt een politiewoordvoerder. Ook verslaggevers ter plaatse zagen een gemoedelijke sfeer. Aan het protest deden volgens de organisatie ruim 100.000 mensen mee.

De demonstratie begon rond 13.00 uur op het Malieveld, maar daarvoor al stroomde die locatie vol met mensen. Uiteindelijk stonden het hele Malieveld en ook wegen eromheen vol. Op dat moment stroomden er nog steeds mensen toe. De aanwezigen waren van alle leeftijden, ook ouders met kinderen liepen mee, hoewel het opviel dat er veel 50-plussers meeliepen.

Aan het verzoek van de organisatie om in het rood gekleed te gaan, om zo een rode lijn uit te beelden, werd massaal gehoor gegeven. "Premier Schoof weigert een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het. Nederland blijft Israël onvoorwaardelijk steunen, ondanks schendingen van het internationaal recht en meer dan 50.000 doden in Gaza", aldus de organisatie.

Podiumprogramma

Op het Malieveld vond eerst een podiumprogramma plaats, waarna de deelnemers een mars naar het Vredespaleis liepen, om vervolgens weer terug naar het Malieveld te lopen. Een van de sprekers tijdens het podiumprogramma was schrijver Sinan Çankaya. Hij zei dat de regering weigert een rode lijn te trekken en oorlogsmisdaden af te keuren en dat pro-Palestijns activisme wordt gecriminaliseerd. "Wanneer politieke leiders blijven wegkijken van genocide, dan dondert de hele mensheid in elkaar. Democratie zonder menselijkheid is ten dode opgeschreven."

Nog voordat het podiumprogramma volledig was afgerond, begonnen de eerste deelnemers al aan de mars. Ze liepen met borden met daarop teksten als "Geweld is nooit een oplossing", "Doe wat" en "Not in my name". Ook werd er hard "kabinet schande, bloed aan je handen" geschreeuwd.

Laatste deelnemers

Omstreeks 16.45 uur waren de laatste deelnemers klaar met de mars. Na het protest trokken veel demonstranten weer richting het station, waar af en toe voor korte tijd perrons werden afgesloten als treinen vol zaten. De drukte op het station zorgde echter niet voor chaotische taferelen.

De organisatie stelt dat de demonstratie de grootste in Nederland is van de afgelopen twintig jaar. In november 2023 vond in Amsterdam een klimaatmars plaats, waaraan toen 85.000 mensen deelnamen.

Meer uit Binnenland

Vermiste kinderen mogelijk ontvoerd, naam en foto vader verspreid

GRONINGEN (ANP) - De politie heeft de naam en foto verspreid van de vader van de twee vermiste kinderen voor wie eerder een Amber Alert is uitgegeven. De 67-jarige man uit het Groningse Beerta wordt verdacht van ontvoering van zijn kinderen Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8).

45 minuten geleden
Twee aanhoudingen rond Gaza-protest Den Haag, geen deelnemers

DEN HAAG (ANP) - Rond de grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid over Israël zijn een man en een vrouw aangehouden. Het duo had slag- en steekwapens bij zich. De verdachten waren geen deelnemers aan de demonstratie, benadrukt de politie.

50 minuten geleden
Burgemeester Katwijk verbiedt pro-Palestijnse demonstratie

KATWIJK (ANP) - De burgemeester van Katwijk heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Nieuwe Kerk op zondagavond 19.00 uur verboden uit vrees voor wanordelijkheden. Woensdag verstoorden honderden mensen een pro-Palestijns protest in de Zuid-Hollandse plaats. Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat ze alsnog van plan zijn om naar Katwijk te gaan.

1 uur geleden
Groot feest in Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - Op verschillende plaatsen in Eindhoven is een groot feest losgebarsten na het kampioenschap van PSV in de Eredivisie.

3 uur geleden
Eerste deelnemers Gaza-protest weer terug bij Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De eersten van de tienduizenden mensen die zondag in Den Haag deelnamen aan het protest tegen het regeringsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Malieveld. Vanaf daar vertrok de stoet eerder op de middag, om een mars te lopen naar het Vredespaleis en weer terug. Een groot aantal deelnemers loopt inmiddels richting het station, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

3 uur geleden
Oxfam Novib: 100.000 demonstranten in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 100.000 mensen doen mee aan de demonstratie in Den Haag, meldt Oxfam Novib, een van de organisaties die het initiatief namen voor de betoging. "Premier Schoof weigert een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het. Nederland blijft Israël onvoorwaardelijk steunen, ondanks schendingen van het internationaal recht en meer dan 50.000 doden in Gaza", aldus een verklaring.

4 uur geleden
Tienduizenden lopen mars naar Vredespaleis, eersten aangekomen

DEN HAAG (ANP) - De eerste demonstranten die deelnemen aan het protest in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël zijn aangekomen bij het Vredespaleis. Dat meldt een ANP-verslaggever die meeloopt. Bij het Vredespaleis staan honderden mensen, net als de deelnemers aan het protest veelal ook in het rood gekleed, de demonstranten op te wachten.

5 uur geleden