Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote fondsen opnieuw erg kritisch over pensioenvoorstel NSC

Grote fondsen opnieuw erg kritisch over pensioenvoorstel NSC

AMSTERDAM (ANP) - De grote Nederlandse pensioenfondsen uiten in hun jaarberichten nogmaals hun zorgen over het voorstel van NSC voor aanpassingen aan de pensioenwet. "We zijn onaangenaam verrast dat in deze fase van de transitie naar de nieuwe regeling opnieuw spelregels ter discussie worden gesteld", verklaart bestuursvoorzitter Joanne Kellermann van Pensioenfonds Zorg & Welzijn (PFZW) donderdag bij het naar buiten komen van de cijfers.

NSC diende met coalitiegenoot BBB een plan in voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. Eerder deze week werd hierop door tal van organisaties, waaronder de Pensioenfederatie, al erg kritisch gereageerd.

Het steekt de fondsen dat het plan de door beide Kamers goedgekeurde pensioenhervormingen opnieuw wil openbreken, terwijl enkele kleinere fondsen zelfs al zijn overgegaan naar het nieuwe stelsel. Eric Uijen, bestuurder bij metaalfonds PME, zegt dat het voorstel zorgt voor rechtsongelijkheid en instabiliteit. "Dat is geen bestendig overheidsbeleid."

ABP: plan ronduit slecht

Bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen van ambtenarenfonds ABP noemt het plan "ronduit slecht" voor deelnemers. Ook vreest hij "onnodige complicaties, onbetaalbare uitvoering, uitstel of mogelijk zelfs afstel van de broodnodige vernieuwing van ons stelsel".

De sector is al lang bezig met alle voorbereidingen. Straks bouwt iedereen pensioen op via een premieregeling. Dat geld wordt belegd. Nederlanders krijgen daarbij wat meer te kiezen. Er bestaan ook zorgen, omdat de risico's meer bij deelnemers komen te liggen en dat zomaar ongunstig zou kunnen uitpakken voor hun pensioen.

De fondsen staan er financieel beter voor dan een jaar geleden. Hun dekkingsgraden zijn licht opgelopen, wat betekent dat ze voor elke euro die ze nu en in de toekomst aan pensioen moeten uitkeren iets meer geld in kas hebben.

Geld in kas gehouden

Toch zijn de pensioenen niet heel veel omhooggegaan. Metaalfonds PMT en ook PFZW hielden de pensioenen zelfs gelijk. "We hebben in 2024 goede beleggingsresultaten behaald. Tegelijk zagen we de rente dalen, wat ongunstig is voor de dekkingsgraad", legt PMT-bestuurder Terry Troost uit. Ook wilde zijn fonds liever wat geld in kas houden met het oog op de pensioenhervormingen.

In het najaar beoordelen de fondsen of en hoeveel de pensioenen in 2026 kunnen worden verhoogd. Vanwege de overgang naar het nieuwe stelsel kunnen ze dan weer profiteren van soepelere regels. Daarbij moeten ze wel rekening houden met hun financiƫle gezondheid en met de inflatie.

Meer uit Financieel

Meer bezoeken aan de energievergelijker van de Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.

15 minuten geleden
KLM schrapt vluchten Dubai, Riyad en Dammam tot en met 17 mei

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

38 minuten geleden
ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

46 minuten geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

59 minuten geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

1 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

1 uur geleden
Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op door oorlog

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.

1 uur geleden