Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Duitse warenhuisketen Galeria vraagt faillissement aan

Grote Duitse warenhuisketen Galeria vraagt faillissement aan

ESSEN (ANP/DPA/RTR/BELGA) - De grote Duitse warenhuisketen Galeria Karstadt Kaufhof heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Essen. Daardoor is het voortbestaan van ruim 15.000 banen onzeker. Achter de schermen wordt wel gewerkt aan een doorstart. Onder een nieuwe eigenaar zou de keten, die in tal van Duitse steden zit, levensvatbaar zijn. De gesprekken met potentiële nieuwe investeerders zijn al begonnen.

Galeria Karstadt Kaufhof ontstond enkele jaren geleden toen de twee warenhuisketens Galeria Kaufhof en Karstadt eigendom werden van het Oostenrijkse Signa. Maar die partij kampt inmiddels met grote problemen, onder meer door het oplopen van de rente. De noodlijdende vastgoedinvesteerder vroeg eind november al een vorm van uitstel van betaling aan. Die stap volgde op het mislukken van een laatste poging om noodfinanciering te verkrijgen.

Voor Galeria is dit ook niet de eerste insolventieprocedure, al verschilt de juridische route waarvoor nu gekozen wordt wat van eerdere saneringspogingen. Wat de faillissementsaanvraag voor de werknemers betekent, is nog niet duidelijk. De rechter heeft een voorlopige curator aangewezen, maar het management van de keten blijft voorlopig in functie.

Betalingsafspraken

Het gaat om de laatst overgebleven grote warenhuisketen in Duitsland. Warenhuizen in Duitsland hebben, net als in veel andere landen, de afgelopen jaren te kampen gehad met hevige concurrentie van grote discountwinkels en webwinkels als Amazon. Maar de Duitse deskundige Manfred Hunkemöller denkt dat dit niet het einde hoeft te betekenen van het concern.

"Ik ben er zeker van dat Galeria, als het op de juiste manier wordt geleid, opnieuw succesvol kan zijn", heeft de expert gezegd tegen het Duitse persbureau DPA. Het bestuur van Galeria was volgens hem ook al goed bezig met het doorvoeren van veranderingen. Het grote probleem de laatste tijd was alleen dat Signa betalingsafspraken niet nakwam.

Galeria telt momenteel 92 warenhuizen. Eerder werd al besloten om de deuren te sluiten van zo'n veertig filialen. De laatste achttien daarvan gaan later deze maand dicht. De Belgische keten Inno is een dochter van Galeria Karstadt Kaufhof, maar het zestien vestigingen tellende Inno is niet betrokken bij de nu ingezette procedure. Inno werd onlangs officieel te koop gezet.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

2 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

5 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

6 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

6 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

7 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

7 uur geleden