Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Duitse warenhuisketen Galeria vraagt faillissement aan

Grote Duitse warenhuisketen Galeria vraagt faillissement aan

ESSEN (ANP/DPA/RTR/BELGA) - De grote Duitse warenhuisketen Galeria Karstadt Kaufhof heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Essen. Daardoor is het voortbestaan van ruim 15.000 banen onzeker. Achter de schermen wordt wel gewerkt aan een doorstart. Onder een nieuwe eigenaar zou de keten, die in tal van Duitse steden zit, levensvatbaar zijn. De gesprekken met potentiële nieuwe investeerders zijn al begonnen.

Galeria Karstadt Kaufhof ontstond enkele jaren geleden toen de twee warenhuisketens Galeria Kaufhof en Karstadt eigendom werden van het Oostenrijkse Signa. Maar die partij kampt inmiddels met grote problemen, onder meer door het oplopen van de rente. De noodlijdende vastgoedinvesteerder vroeg eind november al een vorm van uitstel van betaling aan. Die stap volgde op het mislukken van een laatste poging om noodfinanciering te verkrijgen.

Voor Galeria is dit ook niet de eerste insolventieprocedure, al verschilt de juridische route waarvoor nu gekozen wordt wat van eerdere saneringspogingen. Wat de faillissementsaanvraag voor de werknemers betekent, is nog niet duidelijk. De rechter heeft een voorlopige curator aangewezen, maar het management van de keten blijft voorlopig in functie.

Betalingsafspraken

Het gaat om de laatst overgebleven grote warenhuisketen in Duitsland. Warenhuizen in Duitsland hebben, net als in veel andere landen, de afgelopen jaren te kampen gehad met hevige concurrentie van grote discountwinkels en webwinkels als Amazon. Maar de Duitse deskundige Manfred Hunkemöller denkt dat dit niet het einde hoeft te betekenen van het concern.

"Ik ben er zeker van dat Galeria, als het op de juiste manier wordt geleid, opnieuw succesvol kan zijn", heeft de expert gezegd tegen het Duitse persbureau DPA. Het bestuur van Galeria was volgens hem ook al goed bezig met het doorvoeren van veranderingen. Het grote probleem de laatste tijd was alleen dat Signa betalingsafspraken niet nakwam.

Galeria telt momenteel 92 warenhuizen. Eerder werd al besloten om de deuren te sluiten van zo'n veertig filialen. De laatste achttien daarvan gaan later deze maand dicht. De Belgische keten Inno is een dochter van Galeria Karstadt Kaufhof, maar het zestien vestigingen tellende Inno is niet betrokken bij de nu ingezette procedure. Inno werd onlangs officieel te koop gezet.

Meer uit Financieel

Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

21 minuten geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

1 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

1 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

3 uur geleden
Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

5 uur geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

5 uur geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

6 uur geleden