Grote Duitse warenhuisketen Galeria vraagt faillissement aan
ESSEN (ANP/DPA/RTR/BELGA) - De grote Duitse warenhuisketen Galeria Karstadt Kaufhof heeft faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Essen. Daardoor is het voortbestaan van ruim 15.000 banen onzeker. Achter de schermen wordt wel gewerkt aan een doorstart. Onder een nieuwe eigenaar zou de keten, die in tal van Duitse steden zit, levensvatbaar zijn. De gesprekken met potentiële nieuwe investeerders zijn al begonnen.
Galeria Karstadt Kaufhof ontstond enkele jaren geleden toen de twee warenhuisketens Galeria Kaufhof en Karstadt eigendom werden van het Oostenrijkse Signa. Maar die partij kampt inmiddels met grote problemen, onder meer door het oplopen van de rente. De noodlijdende vastgoedinvesteerder vroeg eind november al een vorm van uitstel van betaling aan. Die stap volgde op het mislukken van een laatste poging om noodfinanciering te verkrijgen.
Voor Galeria is dit ook niet de eerste insolventieprocedure, al verschilt de juridische route waarvoor nu gekozen wordt wat van eerdere saneringspogingen. Wat de faillissementsaanvraag voor de werknemers betekent, is nog niet duidelijk. De rechter heeft een voorlopige curator aangewezen, maar het management van de keten blijft voorlopig in functie.
Betalingsafspraken
Het gaat om de laatst overgebleven grote warenhuisketen in Duitsland. Warenhuizen in Duitsland hebben, net als in veel andere landen, de afgelopen jaren te kampen gehad met hevige concurrentie van grote discountwinkels en webwinkels als Amazon. Maar de Duitse deskundige Manfred Hunkemöller denkt dat dit niet het einde hoeft te betekenen van het concern.
"Ik ben er zeker van dat Galeria, als het op de juiste manier wordt geleid, opnieuw succesvol kan zijn", heeft de expert gezegd tegen het Duitse persbureau DPA. Het bestuur van Galeria was volgens hem ook al goed bezig met het doorvoeren van veranderingen. Het grote probleem de laatste tijd was alleen dat Signa betalingsafspraken niet nakwam.
Galeria telt momenteel 92 warenhuizen. Eerder werd al besloten om de deuren te sluiten van zo'n veertig filialen. De laatste achttien daarvan gaan later deze maand dicht. De Belgische keten Inno is een dochter van Galeria Karstadt Kaufhof, maar het zestien vestigingen tellende Inno is niet betrokken bij de nu ingezette procedure. Inno werd onlangs officieel te koop gezet.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
49 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
3 uur geleden