Grote drukte op Schiphol, lange rijen reizigers bij vertrekhal
SCHIPHOL (ANP) - Het is erg druk met reizigers op Schiphol. Bij de vertrekhal staan lange rijen wachtende mensen onder de tenten die buiten zijn opgezet. Maar ook bij de aankomsthal is het erg druk. Het gevreesde boerenprotest bij de luchthaven blijft vooralsnog uit, maar zorgde wel voor meer mensen die extra vroeg zijn gekomen.
Volgens een woordvoerder van Schiphol kwamen mensen vanwege mogelijke blokkades van boeren met tractoren op snelwegen rond de luchthaven veel vroeger, om zo zeker te zijn van hun vlucht. "Het is een drukke tijd, maar het loopt door. Medewerkers doen hun uiterste best om reizigers te begeleiden. We houden de situatie in de gaten."
Vanwege de drukte bij de vertrekhal verzoekt de luchthaven mensen van wie de vlucht niet binnen vier uur vertrekt om op Schiphol Plaza te wachten om zo drukte te spreiden. Een medewerker van de beveiliging zei dat ondanks de grote drukte het wel redelijk goed gaat met de passagiersstromen. Een mevrouw die naar het toilet was geweest sprak van een "wereldreis" om naar de wc te gaan en weer terug te komen.
Tekorten personeel
Eerder waren er grote problemen op Schiphol met mensen die vele uren moesten wachten door tekorten aan beveiligingspersoneel en bagage-afhandelaars. Dat leidde tot chaotische taferelen bij de incheckbalies en beveiligingscontrole en zelfs tot opstootjes waarbij de Koninklijke Marechaussee moest optreden. Om de drukte het hoofd te bieden heeft Schiphol het aantal reizigers en vluchten in de zomerperiode verlaagd.
Reisbrancheorganisatie ANVR had eerder gezegd dat deze maandag wel 65.000 tot 70.000 reizigers vanaf Schiphol zullen vertrekken. De ANVR had dan ook zijn zorgen uitgesproken over de mogelijke acties van boeren rond de luchthaven uit protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Om die reden had Schiphol zelf reizigers opgeroepen zo veel mogelijk met de trein te komen.
De marechaussee is op Schiphol aanwezig met busjes en shovels om eventueel op te kunnen treden tegen protesterende boeren.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
18 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
18 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
19 uur geleden