Grote drukte in Bollenstreek bij bloemencorso
LISSE (ANP) - Bij het traditionele bloemencorso is het zaterdag superdruk, meldt de organisatie. Naar schatting een miljoen mensen zijn op de optocht in de Bollenstreek afgekomen. In de dorpen waar het corso doorheen trekt is veel publiek op de been, maar ook tussen de dorpen trekt de stoet veel bekijks.
Volgens een woordvoerster zijn er dit jaar meer mensen op de optocht afgekomen dan bij de laatste editie van het corso in 2019. Door corona kon de stoet de afgelopen twee jaar niet doorgaan. "Het is misschien een inhaalslag", zegt de woordvoerster. "Mensen hebben ook de behoefte weer iets leuks te doen."
Dit jaar, 75 jaar na de eerste editie, doen 55 wagens mee, waaronder zestien grote praalwagens. Het bloemencorso begon zaterdagochtend in Noordwijk en eindigt rond 22.00 uur in Haarlem. Daar zijn de praalwagens ook zondag nog te bekijken.
Honderden vrijwilligers werkten de afgelopen tijd aan de praalwagens. Die bevatten ongeveer 1,5 miljoen hyacinten, tulpen en narcissen. De organisatie heeft zaterdag al prijzen uitgedeeld. De mooiste praalwagen is die met de titel 'Als een vis in het water' van Corsogroep KAVB Hillegom-Haarlem en omstreken.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
18 uur geleden