Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote drukte in Bollenstreek bij bloemencorso

Grote drukte in Bollenstreek bij bloemencorso

LISSE (ANP) - Bij het traditionele bloemencorso is het zaterdag superdruk, meldt de organisatie. Naar schatting een miljoen mensen zijn op de optocht in de Bollenstreek afgekomen. In de dorpen waar het corso doorheen trekt is veel publiek op de been, maar ook tussen de dorpen trekt de stoet veel bekijks.

Volgens een woordvoerster zijn er dit jaar meer mensen op de optocht afgekomen dan bij de laatste editie van het corso in 2019. Door corona kon de stoet de afgelopen twee jaar niet doorgaan. "Het is misschien een inhaalslag", zegt de woordvoerster. "Mensen hebben ook de behoefte weer iets leuks te doen."

Dit jaar, 75 jaar na de eerste editie, doen 55 wagens mee, waaronder zestien grote praalwagens. Het bloemencorso begon zaterdagochtend in Noordwijk en eindigt rond 22.00 uur in Haarlem. Daar zijn de praalwagens ook zondag nog te bekijken.

Honderden vrijwilligers werkten de afgelopen tijd aan de praalwagens. Die bevatten ongeveer 1,5 miljoen hyacinten, tulpen en narcissen. De organisatie heeft zaterdag al prijzen uitgedeeld. De mooiste praalwagen is die met de titel 'Als een vis in het water' van Corsogroep KAVB Hillegom-Haarlem en omstreken.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

8 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

3 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

5 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

9 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

11 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

17 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

19 uur geleden