Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote drukte bij Intratuin en IKEA op tweede kerstdag

Grote drukte bij Intratuin en IKEA op tweede kerstdag

AMSTERDAM (ANP) - Tuincentra en woonwinkels zoals Intratuin en IKEA trokken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Bij de Intratuin in Duiven stonden de koopjesjagers maandagochtend massaal in de rij vanwege de uitverkoop van kerstspullen. En bij de IKEA in Amsterdam stonden eind van de middag nog lange rijen voor de kassa’s. Toch was het niet overal even druk.

Bedrijfsleider Gerard Niesink van de Intratuin in Duiven legt uit dat zijn winkel doorgaans erg veel mensen trekt op 26 december. Dan begint namelijk de kerstuitverkoop bij het tuincentrum. "Afgelopen twee jaar waren we alleen dicht vanwege corona. Maar nu kan het weer. Het was zeker net zo druk als voor corona."

Hij denkt dat er maandag duizenden mensen over de vloer zijn gekomen. "De mensen die zo vroeg in de rij staan weten vaak precies wat ze willen hebben", aldus Niesink.

Veel families

In de IKEA in Amsterdam was het eind van de middag nog behoorlijk druk. Volgens een ANP-verslaggever ter plaatse waren er vooral veel families en echtparen die naar nieuwe meubels wilden kijken of ideeën wilden opdoen. De rijen voor de kassa waren echter niet alleen een gevolg van de drukte. Dat kwam ook omdat niet alle kassa’s open waren.

Op de niet ver daarvandaan gelegen Praxis was het beeld heel anders. Daar was het zondagmiddag juist erg rustig. In de meeste paden van de bouwmarkt liep slechts een handvol mensen. "En dit is eigenlijk nog het drukste moment van de dag", zei een medewerker. "De echte drukte is vooral op Tweede Paasdag", merkte hij ook op.

Wisselend beeld

Elders was het beeld eveneens wisselend. Zo meldde het AD dat het erg druk was in de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam. In winkelcentrum Maxis bij Muiden leek het maandagmiddag eerder een rustige zondagmiddag.

Dat mensen ondanks de hoge inflatie in deze tijd van het jaar nog steeds bereid zijn de portemonnee te trekken, bleek al uit cijfers van de Betaalvereniging Nederland. Die constateerde dat er vrijdag in de winkelstraten meer met pin werd afgerekend dan ooit tevoren. Alles bij elkaar telde de organisatie die dag meer dan 22 miljoen kaartbetalingen, goed voor ruwweg 740 miljoen euro. Cijfers van Openingstijden.nl wezen daarnaast al uit dat er deze kerst meer supermarkten open gingen dan in eerdere jaren. Maandag kon je bij bijna negen op de tien supers terecht.

Meer uit Financieel

Beurzen New York licht lager na opgelopen rentes staatsobligaties

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met kleine verliezen gesloten. Beleggers keken met argusogen naar opgelopen rentes op staatsobligaties en verwerkten de stijging van de olieprijzen, die de inflatie verder kan aanjagen.

4 uur geleden
VN waarschuwen voor verslechterde economie Palestijnse gebieden

GENÈVE (ANP) - De Palestijnse gebieden kampen met verslechterde economische omstandigheden. In de Gazastrook is meer dan 90 procent van alle bedrijven beschadigd of verwoest. Op de Westelijke Jordaanoever kampt de Palestijnse Autoriteit met een economische en financiële crisis die het onderwijs en de gezondheidszorg raakt. Daarvoor waarschuwt VN-organisatie voor handel en ontwikkeling UNCTAD in een nieuw rapport.

4 uur geleden
Jetten rekent op oplossing voor dreigende restricties ASML

NEW YORK (ANP) - Premier Rob Jetten zegt er vertrouwen in te hebben dat hij met de Amerikaanse regering een oplossing vindt rondom dreigende nieuwe exportrestricties voor chipmachinemaker ASML. Congresleden in de VS hebben voorstellen gedaan om de export van chiptechnologie van Veldhovense bedrijf naar China verder te beperken. Jetten zei "veel gesprekken" met president Donald Trump en Amerikaanse politici te hebben gevoerd over deze zogeheten Match Act.

6 uur geleden
Topvrouw TenneT wil in Europa meer aandacht voor weerbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Na twee oorlogen die de afgelopen jaren hebben geleid tot minder energie voor Europa, is er nog steeds niet genoeg aandacht voor de weerbaarheid van het energiesysteem. Dat heeft topvrouw Manon van Beek van hoogspanningsnetbeheerder TenneT donderdag gezegd tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) over het Europese energiesysteem.

7 uur geleden
ECB bevestigt vertrek directielid Schnabel

FRANKFURT (ANP) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), stapt op per 3 januari 2027. Dat heeft ze aan president Christine Lagarde laten weten, meldt de ECB. Eerder op de dag meldde Bloomberg al op basis van ingewijden dat Schnabel zou vertrekken voor een functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

8 uur geleden
New York klaagt Polymarket aan wegens illegale gokactiviteiten

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York heeft donderdag een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse voorspellingssite Polymarket. Volgens haar zijn deze zogenoemde voorspellingsmarkten in strijd met de betreffende gokwetgeving.

9 uur geleden
Klein verlies AEX in afwachting uitkomst gesprekken Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies de handel uitgegaan. Daarmee volgt de graadmeter van hoofdfondsen de tendens in de rest van Europa. Beleggers hebben speciale aandacht voor de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Beleggers houden daarnaast de stijgende olieprijzen in de gaten.

9 uur geleden