
Grote drukte bij Intratuin en IKEA op tweede kerstdag
AMSTERDAM (ANP) - Tuincentra en woonwinkels zoals Intratuin en IKEA trokken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Bij de Intratuin in Duiven stonden de koopjesjagers maandagochtend massaal in de rij vanwege de uitverkoop van kerstspullen. En bij de IKEA in Amsterdam stonden eind van de middag nog lange rijen voor de kassa’s. Toch was het niet overal even druk.
Bedrijfsleider Gerard Niesink van de Intratuin in Duiven legt uit dat zijn winkel doorgaans erg veel mensen trekt op 26 december. Dan begint namelijk de kerstuitverkoop bij het tuincentrum. "Afgelopen twee jaar waren we alleen dicht vanwege corona. Maar nu kan het weer. Het was zeker net zo druk als voor corona."
Hij denkt dat er maandag duizenden mensen over de vloer zijn gekomen. "De mensen die zo vroeg in de rij staan weten vaak precies wat ze willen hebben", aldus Niesink.
Veel families
In de IKEA in Amsterdam was het eind van de middag nog behoorlijk druk. Volgens een ANP-verslaggever ter plaatse waren er vooral veel families en echtparen die naar nieuwe meubels wilden kijken of ideeën wilden opdoen. De rijen voor de kassa waren echter niet alleen een gevolg van de drukte. Dat kwam ook omdat niet alle kassa’s open waren.
Op de niet ver daarvandaan gelegen Praxis was het beeld heel anders. Daar was het zondagmiddag juist erg rustig. In de meeste paden van de bouwmarkt liep slechts een handvol mensen. "En dit is eigenlijk nog het drukste moment van de dag", zei een medewerker. "De echte drukte is vooral op Tweede Paasdag", merkte hij ook op.
Wisselend beeld
Elders was het beeld eveneens wisselend. Zo meldde het AD dat het erg druk was in de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam. In winkelcentrum Maxis bij Muiden leek het maandagmiddag eerder een rustige zondagmiddag.
Dat mensen ondanks de hoge inflatie in deze tijd van het jaar nog steeds bereid zijn de portemonnee te trekken, bleek al uit cijfers van de Betaalvereniging Nederland. Die constateerde dat er vrijdag in de winkelstraten meer met pin werd afgerekend dan ooit tevoren. Alles bij elkaar telde de organisatie die dag meer dan 22 miljoen kaartbetalingen, goed voor ruwweg 740 miljoen euro. Cijfers van Openingstijden.nl wezen daarnaast al uit dat er deze kerst meer supermarkten open gingen dan in eerdere jaren. Maandag kon je bij bijna negen op de tien supers terecht.
Meer uit Financieel
MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse verzekeraar Allianz Life is slachtoffer geworden van een hack waarbij de gegevens van een "meerderheid" van zijn klanten en werknemers zijn gestolen. Dit bevestigde de onderneming aan nieuwswebsite TechCrunch. Het bedrijf maakte het datalek zaterdag bekend in een wettelijk verplichte melding, maar gaf niet onmiddellijk aan hoeveel klanten precies getroffen zijn.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers moeten langer en harder werken, heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche verklaard in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. Haar uitspraken kwamen haar ook meteen op felle kritiek te staan.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft scherpe kritiek geuit op een strafrechtelijk onderzoek in Frankrijk naar socialemediaplatform X. Het onderzoek volgt op klachten in januari dat het X-algoritme zou zijn gebruikt voor buitenlandse inmenging in de Franse politiek. Zo klaagde een Franse politicus over "verminderde diversiteit van stemmen en opties".
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Qatar heeft gedreigd de gasleveringen aan de Europese Unie stop te zetten als reactie op de Europese zorgplichtwet aangaande dwangarbeid en milieuschade. Dit blijkt uit een brief van Qatar aan de Belgische regering, die persbureau Reuters heeft ingezien.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Volkswagen wil een eigen deal sluiten met de Amerikaanse regering zodra de Verenigde Staten en de Europese Unie een overeenkomst over tarieven bereiken. Als Washington en Brussel eruit zijn wil Volkswagen daarop voortbouwen en een specifieke deal sluiten voor de Volkswagen Group, heeft topman Oliver Blume vrijdag gezegd.
17 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - China wil het voortouw nemen bij de oprichting van een internationale organisatie om wereldwijde samenwerking op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) te bevorderen. Volgens de Chinese premier Li Qiang zou zo'n organisatie ervoor moeten zorgen dat deze wereldveranderende technologie niet het exclusieve domein wordt van slechts enkele landen of bedrijven.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zo'n 20 procent van het personeel van NASA zal vertrekken, laat een woordvoerder van de ruimtevaartorganisatie vrijdag weten. Het zou gaan om zo'n 3870 medewerkers, aldus NASA. Er werken nu nog zo'n 18.000 mensen bij NASA, dat zou dalen naar ruim 14.000.
20 uur geleden