Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote drukte bij Intratuin en IKEA op tweede kerstdag

Grote drukte bij Intratuin en IKEA op tweede kerstdag

AMSTERDAM (ANP) - Tuincentra en woonwinkels zoals Intratuin en IKEA trokken op tweede kerstdag als vanouds veel bezoekers. Bij de Intratuin in Duiven stonden de koopjesjagers maandagochtend massaal in de rij vanwege de uitverkoop van kerstspullen. En bij de IKEA in Amsterdam stonden eind van de middag nog lange rijen voor de kassa’s. Toch was het niet overal even druk.

Bedrijfsleider Gerard Niesink van de Intratuin in Duiven legt uit dat zijn winkel doorgaans erg veel mensen trekt op 26 december. Dan begint namelijk de kerstuitverkoop bij het tuincentrum. "Afgelopen twee jaar waren we alleen dicht vanwege corona. Maar nu kan het weer. Het was zeker net zo druk als voor corona."

Hij denkt dat er maandag duizenden mensen over de vloer zijn gekomen. "De mensen die zo vroeg in de rij staan weten vaak precies wat ze willen hebben", aldus Niesink.

Veel families

In de IKEA in Amsterdam was het eind van de middag nog behoorlijk druk. Volgens een ANP-verslaggever ter plaatse waren er vooral veel families en echtparen die naar nieuwe meubels wilden kijken of ideeën wilden opdoen. De rijen voor de kassa waren echter niet alleen een gevolg van de drukte. Dat kwam ook omdat niet alle kassa’s open waren.

Op de niet ver daarvandaan gelegen Praxis was het beeld heel anders. Daar was het zondagmiddag juist erg rustig. In de meeste paden van de bouwmarkt liep slechts een handvol mensen. "En dit is eigenlijk nog het drukste moment van de dag", zei een medewerker. "De echte drukte is vooral op Tweede Paasdag", merkte hij ook op.

Wisselend beeld

Elders was het beeld eveneens wisselend. Zo meldde het AD dat het erg druk was in de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam. In winkelcentrum Maxis bij Muiden leek het maandagmiddag eerder een rustige zondagmiddag.

Dat mensen ondanks de hoge inflatie in deze tijd van het jaar nog steeds bereid zijn de portemonnee te trekken, bleek al uit cijfers van de Betaalvereniging Nederland. Die constateerde dat er vrijdag in de winkelstraten meer met pin werd afgerekend dan ooit tevoren. Alles bij elkaar telde de organisatie die dag meer dan 22 miljoen kaartbetalingen, goed voor ruwweg 740 miljoen euro. Cijfers van Openingstijden.nl wezen daarnaast al uit dat er deze kerst meer supermarkten open gingen dan in eerdere jaren. Maandag kon je bij bijna negen op de tien supers terecht.

Meer uit Financieel

Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

45 minuten geleden
Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

1 uur geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

2 uur geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

2 uur geleden
Brussel: strengere EU-regels voor ChatGPT, Reddit en Roblox

BRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.

3 uur geleden
Gewasprijzen op weg naar scherpste stijging sinds 2012

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.

3 uur geleden
Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

3 uur geleden