Grote drukte bij Britse stembureaus
LONDEN (ANP/DPA) - Bij de stembureaus in Londen is het "ongewoon druk" voor de parlementsverkiezingen van Groot-Brittannië. Op veel plaatsen staan lange rijen, melden kiezers via sociale media.
De leiders van de twee belangrijkste partijen, Boris Johnson van de Conservatieven en Jeremy Corbyn van Labour, brachten al vroeg hun stem uit. Johnson deed dit vlak bij zijn ambtswoning in Downing Street en Corbyn in zijn kiesdistrict in de Noord-Londense wijk Islington. Corbyn vertegenwoordigt dat al sinds 1983.
Johnson stemde op een ongebruikelijke plek. Kandidaten stemmen normaal in hun eigen kiesdistricten, niet in de laatste plaats om zichzelf een stem te geven en zich te tonen aan de kiezers uit hun district.
Johnsons kiesdistrict Uxbridge and South Ruislip ligt in West-Londen. Politieke tegenstanders daar willen zijn zetel in het Lagerhuis afpakken hebben er acties georganiseerd om zo veel mogelijk kiezers te mobiliseren voor Ali Reza Milani, de tegenkandidaat van Labour. Johnson won zijn zetel in 2017 met ruim 5000 stemmen verschil. Het district telt bijna 72.000 kiesgerechtigden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof is nog duurder en duurt nog langer dan eerder gedacht. De megaverbouwing kost minstens 2,7 miljard euro en is in de zomer van 2031 klaar, is de nieuwste verwachting. Eerder ging het nog om een bedrag van 2 miljard euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richard van Zwol, de voorzitter van de staatscommissie achter een veelbesproken rapport over bevolkingsgroei, heeft onderhandelende partijen D66 en CDA geadviseerd de spreidingswet te behouden. Het huidige demissionaire kabinet-Schoof was juist van plan deze wet in te trekken, tot onvrede van onder andere de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van het demissionaire kabinet om werkgevers toch toe te staan inhoudingen te doen op het minimumloon van arbeidsmigranten, is volgens Emile Roemer "spijtig". "Hiermee houd je in stand dat er ongelooflijk misbruik gemaakt kan worden", zei hij maandagochtend voor zijn ontmoeting met informateur Sybrand Buma en partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten gaat werken aan een wet om te verbieden dat buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) zichtbare religieuze uitingen dragen. Dat doet hij na een zeer kritisch advies van de Raad van State. Die stelde dat er geen wettelijke grondslag was voor het besluit dat de VVD-bewindsman hierover wilde nemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Martin Bosma wil verder als voorzitter van de Tweede Kamer, en hoopt dat de nieuwe Tweede Kamer kiest voor "rust en continuïteit". Dat schrijft de PVV'er in een brief waarin hij zich opnieuw kandidaat stelt voor de functie die hij sinds december 2023 bekleedt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.
2 dagen geleden