Grote drukte bij Britse stembureaus
LONDEN (ANP/DPA) - Bij de stembureaus in Londen is het "ongewoon druk" voor de parlementsverkiezingen van Groot-Brittannië. Op veel plaatsen staan lange rijen, melden kiezers via sociale media.
De leiders van de twee belangrijkste partijen, Boris Johnson van de Conservatieven en Jeremy Corbyn van Labour, brachten al vroeg hun stem uit. Johnson deed dit vlak bij zijn ambtswoning in Downing Street en Corbyn in zijn kiesdistrict in de Noord-Londense wijk Islington. Corbyn vertegenwoordigt dat al sinds 1983.
Johnson stemde op een ongebruikelijke plek. Kandidaten stemmen normaal in hun eigen kiesdistricten, niet in de laatste plaats om zichzelf een stem te geven en zich te tonen aan de kiezers uit hun district.
Johnsons kiesdistrict Uxbridge and South Ruislip ligt in West-Londen. Politieke tegenstanders daar willen zijn zetel in het Lagerhuis afpakken hebben er acties georganiseerd om zo veel mogelijk kiezers te mobiliseren voor Ali Reza Milani, de tegenkandidaat van Labour. Johnson won zijn zetel in 2017 met ruim 5000 stemmen verschil. Het district telt bijna 72.000 kiesgerechtigden.
Meer uit Politiek
LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.
15 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.
15 uur geleden