Grote drukte bij Belastingdienst op eerste dag aangifte
UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen dat op de eerste dag van maart aangifte doet, is aanzienlijk hoger dan voorheen. Door de drukte was het soms onmogelijk in te loggen.
De Belastingdienst kreeg in de loop van de ochtend al meer dan 180.000 aangiften binnen. Sommigen zaten er al vroeg klaar voor. De eerste aangifte was 3,5 minuut na middernacht binnen.
Ongeveer 7,3 miljoen particulieren en ongeveer 1,9 miljoen ondernemers moeten vanaf 1 maart hun aangifte inkomstenbelasting over 2023 indienen. Dat zijn er meer dan vorig jaar. Toen kregen 8,8 miljoen mensen een aangiftebrief, 7 miljoen particulieren en 1,8 miljoen ondernemers. De aangifteperiode loopt zoals gebruikelijk tot 1 mei.
Voor iedereen is bij het invullen van formulieren gratis hulp beschikbaar, telefonisch, online en in de buurt. Om de hulpmogelijkheden onder de aandacht te brengen, stonden medewerkers van de Belastingdienst vroeg in de ochtend in Utrecht, op het plein bij het Centraal Station. Nieuw dit jaar is de Belastingdienstbus die gedurende drie weken door Nederland toert om mensen te helpen met vragen over hun aangifte.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.
41 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verdubbelde de winst in het afgelopen kwartaal door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Topman Wael Sawan sprak van zeer sterke resultaten. Om aandeelhouders te belonen, gaat Shell voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel won ruim 3 procent.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.
2 uur geleden