Grote drugsbende uit Balkan opgerold, ook arrestatie in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Een van de grootste drugsbendes uit Zuidoost-Europa is opgerold. In totaal zitten 23 mensen achter de tralies, onder wie de drie vermeende leiders. Een van de verdachten werd afgelopen maandag opgepakt in Nederland, meldt de Europese politiedienst Europol vrijdag.
Rechercheurs kwamen de organisatie op het spoor door het kraken van de versleutelde communicatiedienst SkyECC. De bende wordt verantwoordelijk gehouden voor de smokkel van tonnen cocaïne vanuit Zuid-Amerika naar Europa, soms via West-Afrika. In 2020 onderschepte de douane in Rotterdam 700 kilo cocaïne, die door de bende zou zijn verzonden. Ook in het Belgische Hasselt (1200 kilo) en op Aruba (5000 kilo) zouden in dat jaar cocaïnetransporten van de organisatie zijn tegengehouden.
Volgens Europol leidde een van de verdachten in het verleden de bende Pink Panther. Die zou tussen 1999 en 2015 ongeveer 380 gewapende overvallen hebben gepleegd, waarbij voor 334 miljoen euro aan juwelen zou zijn gestolen.
In Servië zijn maandag dertien mensen opgepakt en 35 huizen doorzocht. Daarbij zijn 15 luxe auto's, 3 miljoen euro contant geld, geweren van sluipschutters, automatische geweren, geluiddempers en explosieven in beslag genomen. Zeven andere verdachten waren in 2021 opgepakt in België. In Servië en Peru waren eerder ook al vermeende bendeleden gearresteerd.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
5 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
5 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
5 uur geleden