Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote demonstratie in Utrecht tegen uitsluiting

Grote demonstratie in Utrecht tegen uitsluiting

UTRECHT (ANP) - Meer dan duizend mensen hebben zich in Utrecht rondom het stadhuis verzameld om zich uit te spreken tegen uitsluiting. De actie is een reactie op de verkiezingsuitslag, waarin PVV met afstand de meeste stemmen heeft gekregen. In dubbele rijen kijkend naar elkaar als een soort erehaag en schouder aan schouder, roepen de demonstranten klappend: "You are not alone".

Organisatoren Charifa Soulami (GroenLinks) en Matthijs Kleij (PvdA) waren tijdens de verkiezingsavond samen en bedachten meteen deze actie. "Campagnejasjes uit, geen partijen en geen borden, het is een solidariteitsactie. We willen uitdragen dat in Utrecht iedereen kan zijn wie die is", aldus Soulami. De twee lokale politici en initiatiefnemers zijn duidelijk onder de indruk van de opkomst.

"Wij zullen nooit accepteren dat mensen als minder worden gezien, worden uitgesloten of gediscrimineerd", spreekt Soulami via een megafoon de menigte toe. "We laten niemand in steek en vechten voor de rechten van iedereen."

Die boodschap wordt door de aanwezigen breed gedragen. "Ondanks de verkiezingsuitslag willen we uitdragen dat iedereen in Nederland welkom is en hier mag zijn, ondanks achtergrond of huidskleur", zegt iemand. Een ander vertelt op haar werk in een azc dagelijks te maken te hebben met vluchtelingen. Dat Wilders zich "tegen hen keert" en die groep "onzin" en "gelukszoekers" noemt, kan ze niet begrijpen. "Blijkbaar is er een groep die dat - mensen buitensluiten - belangrijk vindt, maar ik wil laten zien dat dit niet voor iedereen geldt."

Meer uit Binnenland

Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

26 minuten geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

1 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

2 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

12 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

14 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

17 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

20 uur geleden