Grote delen Venezuela in het donker door stroomstoring
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela kampt opnieuw met een grote stroomstoring. In veertien van de twintig staten is de stroom uitgevallen, meldt de nieuwszender NTN24. De zender meldt verder dat delen van de hoofdstad Caracas al 60 uur zonder elektriciteit zitten.
Venezuela's vicepresident Delcy Rodriguez schreef vrijdag op Twitter dat ze arbeiders bij het staatselektriciteitsbedrijf Corpoelec heeft bedankt voor het "opnieuw redden en beschermen van de nationale elektriciteitsdienst tegen de terroristen die deze vitale dienst blijven aanvallen".
Venezuela had in het voorjaar en in juli van dit jaar ook last van langdurige stroomuitval. Daardoor kampte het land onder meer met watertekorten en konden miljoenen mensen niet meer via de telefoon of computer communiceren.
President Nicolás Maduro weet de stroomuitval destijds aan sabotage door de VS. Tegenstanders van het regime zien het echter als een gevolg van decennia van wanbeleid en corruptie, waarin centrales zijn verwaarloosd en geen investeringen in infrastructuur zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
22 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.
47 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
6 uur geleden