Grote deal Victoria's Secret gaat niet door vanwege coronacrisis
COLUMBUS (ANP/BLOOMBERG) - De coronacrisis gooit roet in het eten voor een grote deal voor L Brands, het bedrijf achter Victoria's Secret. Investeerder Sycamore trekt zich terug uit een grote deal waarmee 525 miljoen dollar was gemoeid.
Sycamore zou eigenlijk een meerderheidsbelang van 55 procent nemen in het lingeriemodehuis, bekend van zijn modeshows met topmodellen. Maar inmiddels heeft Victoria's Secret tal van winkels gesloten en personeel ontslagen in verband met de crisis. Dat is volgens de investeerder in strijd met de voorwaarden van de deal.
L Brands is het daar niet mee eens en beschouwt de beëindiging van de transactieovereenkomst door Sycamore als ongeldig. Het bedrijf heeft al laten weten alle juridische middelen te zullen aangrijpen om zijn gelijk te halen. Beleggers reageerden geschrokken. Het aandeel L Brands ging woensdag flink omlaag op de beurs in New York.
Victoria's Secret, bekend van zijn push-up-bh's en de topmannequins die de lingerie showen, de zogenoemde Angels, kampte eerder al geruime tijd met tegenvallende resultaten. Het bedrijf werd bovendien geplaagd door een slecht imago. Victoria's Secret is beschuldigd van vrouwonvriendelijkheid, zowel intern als in de marketing. Marketingman Ed Razek moest vorig jaar het veld ruimen na een storm van kritiek over zijn weigering om transgenders en vrouwen met een maatje meer als model in te zetten. Om de imagoschade te beperken, nam het bedrijf in augustus voor het eerst een transgendermodel in de arm.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
1 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
5 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
6 uur geleden