Grote dagattracties werken aan protocol en mikken op zomermaanden
AMSTERDAM (ANP) - De 23 meest toonaangevende dagattracties van Nederland werken gezamenlijk aan een protocol om op een veilige manier weer gasten te kunnen ontvangen. Het zogenoemde "Samen Veilig Uit-protocol" moet ervoor zorgen dat de attracties, zoals bijvoorbeeld de Efteling en Duinrell, in de zomer weer open kunnen, stelt Kees Klesman, directeur van de Club van Elf. Die vereniging zich op het verbeteren van de kwaliteit van dagtoerisme.
"Het protocol helpt de dagattractiebedrijven om een werkbare manier te vinden om de 1,5 meter in acht te nemen, de hygiënevoorschriften te hanteren en de bezoekers te informeren", aldus Klesman. "Wij denken dat je op een veilige manier kunt ontspannen en dat er ook heel veel behoefte aan is."
Klesman verwacht dat veel attractiebedrijven tot de helft van de totale capaciteit kunnen toelaten. Klesman: "Dat gaat dus heel veel geld kosten. En daarom zullen bepaalde bedrijven ook concluderen dat het niet rendabel voor ze is."
Behoefte
Volgens Klesman is er tijdens de coronacrisis "behoefte aan avontuur, natuur en cultuur". "Maar wil je ervan genieten, dan moet je je wel veilig voelen. En dat kan zeker, want we kunnen de parken op een veilige manier inrichten. Al zal dan een attractie zoals de Python, een achtbaan in de Efteling, voor bijvoorbeeld de helft gevuld zijn. Met alle 23 partijen voeren we veel overleg en ondanks dat ze elkaars concurrenten zijn, wordt er veel informatie met elkaar gedeeld en samengewerkt om de veiligheid voorop te stellen."
De meivakantie komt volgens de Club van Elf te vroeg. "We mikken echt op de maanden juni, juli en augustus. Maar alles valt of staat met wat de premier bepaalt", aldus Klesman. "Wij zijn er klaar voor en zullen ons protocol presenteren aan Economische Zaken."
Efteling
De Efteling is al sinds half maart, tot nader order, gesloten. "De Efteling is achter de schermen al even bezig met de voorbereidingen van de zomerperiode. De bloemen staan in bloei, de attracties worden regelmatig opgestart om ze in goede conditie te houden en we zetten de boel strak in de verf", meldt het park.
"We weten niet of én hoe we deze zomer open zullen gaan. Om ons heen zien we dat veel evenementen en festivals die deze zomer gepland stonden, worden geannuleerd. Ook in de Efteling zal het er waarschijnlijk anders uit zien in deze periode. Bijzonder en passend in deze tijd."
Alle 23 dagattracties zijn gesloten "om bij te dragen aan de veiligheid van Nederland".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Rotterdam The Hague Airport en aangehouden.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
9 uur geleden