Grote dag voor teamsprinters op wielerpiste van Izu
TOKIO (ANP) - Op de wielerbaan van Izu gaan de Nederlandse teamsprinters dinsdag op jacht naar olympisch goud. Starter Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli als mogelijke stand-in voor die laatste in de eerste ronde, beginnen kort voor 09.00 uur aan de kwalificaties. Ze zijn de grote favoriet na winst op de laatste drie WK's. Na de kwalificaties en de eerste ronde wordt de finale om 10.44 uur verreden.
Bart Deurloo is de enige Nederlandse turner die een toestelfinale bereikte op de Spelen van Tokio. Dinsdag om 11.39 uur is het belangrijkste moment uit de loopbaan van de 30-jarige Rotterdammer, die lang in de schaduw stond van Epke Zonderland. Deurloo wil aan de rekstok een combinatie van drie vluchtelementen laten zien, vergelijkbaar met de wijze waarop de Fries in Londen het goud won.
De zeilsters Annemiek Bekkering en Annette Duetz gaan om 05.33 uur in de baai van Enoshima op voor een tweede poging de medalrace te varen in de 49erFX. Maandag was er te weinig wind. De wereldkampioenen van 2018 en 2019 gaan met 70 punten de medalrace in, net zo veel als de Braziliaanse titelverdedigsters Martine Grael en Kahena Kunze met wie ze de eerste plaats delen. Nicholas Heiner begint zijn medalrace in de Finn-klasse om 07.33 uur als vijfde.
Waterpolosters
Menno Vloon komt vanaf 12.20 uur uit in de finale van het polsstokhoogspringen. In de ochtend komen vanaf 02.45 uur onder anderen Lieke Klaver en Lisanne de Witte uit in de series van de 400 meter.
De springruiters beginnen hun olympisch toernooi met de individuele kwalificatie. Voor Nederland komen Maikel van der Vleuten (Beauville Z), Marc Houtzager (Sterrehof’s Dante) en Willem Greve (Zypria) in actie.
De waterpolosters nemen het vanaf 11.20 uur in de kwartfinales op tegen Hongarije. De ploeg van bondscoach Arno Havenga begon de Spelen met een nederlaag, maar won daarna drie wedstrijden op rij. In het Tokyo Aquatics Centre doen de tweelingzussen Noortje en Bregje de Brouwer mee aan de technische routine in het synchroonzwemmen.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
9 uur geleden