Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grote containerschepen varen leeg rond de wereld'

'Grote containerschepen varen leeg rond de wereld'

DEN BOSCH (ANP) - Containerschepen varen rond met enorme hoeveelheden lege containers omdat de vraag naar goederen is gedaald door de coronacrisis. Doorvaren met lege containers is alsnog goedkoper dan de schepen aan de kant leggen. Dat meldt kredietverzekeraar Euler Hermes.

"Het is als een buslijn. Ongeacht het aantal passagiers rijdt de bus de vaste route. Zo is het ook met de grootste containerschepen", zegt risicodirecteur Johan Geeroms van Euler Hermes. Door de coronacrisis is de wereldwijde goederenstroom ontwricht geraakt. "Volle containers bleven in Chinese fabrieken of havens staan waardoor er een tekort is ontstaan aan lege containers. Nu varen schepen vanuit Europese havens met grote hoeveelheden lege containers naar China. Er zijn altijd wel lege containers aan boord, maar de situatie van nu slaat alles", stelt de kredietverzekeraar.

Om geld te sparen kiezen rederijen voor de goedkoopste routes, omdat ook de olieprijs laag is. "Het kost gauw een half miljoen euro om met een groot containerschip via het Suez-kanaal te varen. Dat kan goedkoper door helemaal om Afrika heen te varen. Dat duurt veel langer, maar klanten hebben nu minder haast. Niemand zit te wachten op een overvol magazijn", aldus Euler Hermes.

Meer uit Financieel

Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

13 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

16 uur geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

18 uur geleden
CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

20 uur geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

20 uur geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

21 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

21 uur geleden