Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Grote containerschepen varen leeg rond de wereld'

'Grote containerschepen varen leeg rond de wereld'

DEN BOSCH (ANP) - Containerschepen varen rond met enorme hoeveelheden lege containers omdat de vraag naar goederen is gedaald door de coronacrisis. Doorvaren met lege containers is alsnog goedkoper dan de schepen aan de kant leggen. Dat meldt kredietverzekeraar Euler Hermes.

"Het is als een buslijn. Ongeacht het aantal passagiers rijdt de bus de vaste route. Zo is het ook met de grootste containerschepen", zegt risicodirecteur Johan Geeroms van Euler Hermes. Door de coronacrisis is de wereldwijde goederenstroom ontwricht geraakt. "Volle containers bleven in Chinese fabrieken of havens staan waardoor er een tekort is ontstaan aan lege containers. Nu varen schepen vanuit Europese havens met grote hoeveelheden lege containers naar China. Er zijn altijd wel lege containers aan boord, maar de situatie van nu slaat alles", stelt de kredietverzekeraar.

Om geld te sparen kiezen rederijen voor de goedkoopste routes, omdat ook de olieprijs laag is. "Het kost gauw een half miljoen euro om met een groot containerschip via het Suez-kanaal te varen. Dat kan goedkoper door helemaal om Afrika heen te varen. Dat duurt veel langer, maar klanten hebben nu minder haast. Niemand zit te wachten op een overvol magazijn", aldus Euler Hermes.

Meer uit Financieel

Levertijden bij webshop de Bijenkorf lopen op tot bijna een maand

AMSTERDAM (ANP) - Wie nu iets bestelt op de webshop van de Bijenkorf, krijgt het product pas op zijn vroegst op 3 september thuis bezorgd. Dat meldt de warenhuisketen op zijn website. De levertijden bij de Bijenkorf zijn fors opgelopen na een beveiligingsincident bij de logistieke partner CEVA Logistics.

2 uur geleden
Bussenmaker Ebusco hard onderuit op Damrak na verlies order

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.

3 uur geleden
Laag waterpeil dreigt Rijn in tweeën te splitsen voor binnenvaart

BERLIJN (ANP/RTR) - Lage waterstanden dreigen deze week de binnenvaart op een cruciaal traject van de Rijn stil te leggen. Daardoor dreigt de belangrijke waterweg te worden opgesplitst in twee afzonderlijk bevaarbare delen, waarschuwt BDB, de federale branchevereniging voor de Duitse binnenvaart, maandag.

4 uur geleden
Vastgoedadviseur: nog jaren minder huurhuizen door verkoopgolf

AMSTERDAM (ANP) - Door het massale verkopen van voormalige huurwoningen door beleggers zijn er waarschijnlijk nog jaren maar heel weinig huurwoningen in Nederland. Dat leidt vooral voor studenten en jonge starters die een huis zoeken tot grote problemen, verwacht vastgoedadviseur CBRE in een onderzoek waarover het FD maandag berichtte.

4 uur geleden
Ebusco verliest Duitse opdracht om leveringsproblemen

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco is een belangrijke opdracht verloren voor de levering van 23 elektrische bussen. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse maker van elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.

4 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt 4,6 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni met 4,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de productiegroei duidelijk afgezwakt vergeleken met de twee voorgaande maanden. In mei steeg de productie nog met 6,8 procent en in april met 5,7 procent.

5 uur geleden
Bol verwijdert reeks eclipsbrillen uit aanbod om veiligheidseisen

UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.

19 uur geleden