Grote congrescentra blij met versoepelde coronamaatregelen
AMSTERDAM (ANP) - Grote Nederlandse congrescentra zoals de Jaarbeurs en RAI Amsterdam zijn blij met de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet woensdag heeft aangekondigd. Het loslaten van het maximumaantal gasten per 1 juli is een uitkomst, maar de 1,5 meterregel blijft soms een pijnpunt.
"Het is hartstikke fijn dat we weer aan de slag kunnen", zegt een woordvoerster van de Jaarbeurs Utrecht. "We hebben protocollen klaarliggen om de 1,5 meter in acht te nemen. Zo moeten bezoekers bij evenementen een tijdslot reserveren. Onze medewerkers zien erop toe dat er genoeg afstand wordt gehouden", aldus Hengeveld. Tijdens de zomer zijn in de Jaarbeurs levensgrote dinosaurussen te zien bij World of Dinos.
Rotterdam Ahoy is ook blij met de versoepelingen maar volgens een woordvoerder is het nog niet genoeg. "Onze zaak lag volledig stil en het einde van de klap is nog niet in zicht. Wat ons betreft moet de 1,5 metermaatregel komen te vervallen en worden vervangen door triage en testen. Dan kunnen we terug naar zaalbezettingen waarbij weer geld kan worden verdiend", aldus Rotterdam Ahoy. Volgens een zegsvrouw wordt er met organisatoren gesproken over welke vorm geplande evenementen krijgen. Op de website van Rotterdam Ahoy staat vooralsnog voor de komende maanden een rits uitgestelde evenementen.
RAI Amsterdam is verheugd met de versoepelingen maar moet nog wachten op groen licht van de gemeente. "We zijn heel blij, er is in ieder geval meer mogelijk straks. De 1,5 meter afstand wordt altijd toegepast. We hopen op korte termijn de deuren weer te openen", aldus woordvoerder Nils Vonder. Bij een heropening zal onder meer extra aandacht zijn voor ventilatie van de ruimtes en er zal bij bezoek een tijdslot moeten worden gereserveerd. "Het zal wel anders zijn dan voor de coronacrisis", aldus Vonder. Op dit moment wordt de RAI alleen gebruikt door de GGD om Amsterdammers te testen op het coronavirus.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
11 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
11 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden