Grote congrescentra blij met versoepelde coronamaatregelen
AMSTERDAM (ANP) - Grote Nederlandse congrescentra zoals de Jaarbeurs en RAI Amsterdam zijn blij met de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet woensdag heeft aangekondigd. Het loslaten van het maximumaantal gasten per 1 juli is een uitkomst, maar de 1,5 meterregel blijft soms een pijnpunt.
"Het is hartstikke fijn dat we weer aan de slag kunnen", zegt een woordvoerster van de Jaarbeurs Utrecht. "We hebben protocollen klaarliggen om de 1,5 meter in acht te nemen. Zo moeten bezoekers bij evenementen een tijdslot reserveren. Onze medewerkers zien erop toe dat er genoeg afstand wordt gehouden", aldus Hengeveld. Tijdens de zomer zijn in de Jaarbeurs levensgrote dinosaurussen te zien bij World of Dinos.
Rotterdam Ahoy is ook blij met de versoepelingen maar volgens een woordvoerder is het nog niet genoeg. "Onze zaak lag volledig stil en het einde van de klap is nog niet in zicht. Wat ons betreft moet de 1,5 metermaatregel komen te vervallen en worden vervangen door triage en testen. Dan kunnen we terug naar zaalbezettingen waarbij weer geld kan worden verdiend", aldus Rotterdam Ahoy. Volgens een zegsvrouw wordt er met organisatoren gesproken over welke vorm geplande evenementen krijgen. Op de website van Rotterdam Ahoy staat vooralsnog voor de komende maanden een rits uitgestelde evenementen.
RAI Amsterdam is verheugd met de versoepelingen maar moet nog wachten op groen licht van de gemeente. "We zijn heel blij, er is in ieder geval meer mogelijk straks. De 1,5 meter afstand wordt altijd toegepast. We hopen op korte termijn de deuren weer te openen", aldus woordvoerder Nils Vonder. Bij een heropening zal onder meer extra aandacht zijn voor ventilatie van de ruimtes en er zal bij bezoek een tijdslot moeten worden gereserveerd. "Het zal wel anders zijn dan voor de coronacrisis", aldus Vonder. Op dit moment wordt de RAI alleen gebruikt door de GGD om Amsterdammers te testen op het coronavirus.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat meldt hij in een verklaring op X. Karremans legde eerder beperkingen op aan de chipfabrikant.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.
3 uur geleden