Grote branden bij Los Angeles volledig onder controle
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Twee verwoestende branden bij de Amerikaanse stad Los Angeles zijn volgens de autoriteiten in Californië volledig onder controle. Het gaat om branden die de namen Palisades Fire en Eaton Fire hebben gekregen. Ze hebben gebieden verwoest met een omvang van tientallen vierkante kilometers.
Het gebied aan de Amerikaanse westkust is weken geteisterd door branden, waarvan dit de grootste waren. Er vielen tientallen doden en schade loopt mogelijk in de honderden miljarden dollars. Op enig moment moesten 180.000 inwoners van Los Angeles County evacueren.
Brandweerlieden zeggen dat het vooral symbolisch is dat de branden nu 100 procent onder controle zijn. De laatste brandhaarden waren al geïsoleerd in bergachtig gebied. Dat een brand onder controle is, hoeft overigens niet te betekenen dat die ook al volledig is geblust.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
11 uur geleden